Dolar kanadyjski zatrzymuje się po poniedziałkowym dużym zdysch-zm. Reuters

Dolar kanadyjski zatrzymuje się po poniedziałkowym dużym zdysch-zm. Reuters

Dolar kanadyjski zatrzymuje się po poniedziałkowym dużym zdysch-zm. Reuters

© Reuters. Kanadyjska moneta dolara, powszechnie znany jako “Loonie”, jest na zdjęciu na tej ilustracji zdjęcie zrobione w Toronto

Przez Saqib Iqbal Ahmed

(Reuters) – Dolar kanadyjski spadł w stosunku do swojego odpowiednika USA we wtorek, wycofując się z ponad 2-letniego hitu w poprzedniej sesji po obiecującym rozwoju szczepionki coronavirus zwiększył popyt na bardziej ryzykowne waluty.

Dolar kanadyjski był notowany o 0,2% niżej przy 1,3024 do dolara, czyli 76,76 centów amerykańskich, cofając się od najsilniejszego poziomu intraday od ponad dwóch lat w poniedziałek na poziomie 1,2928.

Dolar amerykański umocnił się we wtorek, a jen pozostał niski, ponieważ inwestorzy zachowali optymizm co do postępów w kierunku szczepionki COVID-19, chociaż ruchy były bardziej umiarkowane niż w poprzedniej sesji.

“Dolar kanadyjski zebrał się do najwyższego poziomu w stosunku do dolara amerykańskiego w nieco ponad dwa lata wczoraj przed rajdem pro-ryzyka utknął w martwym punkcie,” Shaun Osborne, główny strateg walutowy w Scotiabank, powiedział w nocie.

“Ale fakt, że dolar kanadyjski jest w dół, jeśli tylko skromnie, na sesji do tej pory, sugeruje, że rynki są rekalibrowania po wczorajszym nieudanym rajdzie CAD,” Osborne powiedział.

Loonie znaleźć pewne wsparcie z dalszej siły w cenie ropy naftowej, jeden z głównych eksportu Kanada.

Ceny ropy wzrosły we wtorek, ponieważ nadzieje, że szczepionka COVID-19 może być na horyzoncie, przeważyły nad oczekiwanym negatywnym wpływem na zapotrzebowanie na paliwo nowych blokad w celu ograniczenia wirusa.

Rentowność kanadyjskich obligacji skarbowych była wyższa w całej krzywej, przy czym rentowność 10-letnich obligacji (CA10YT=RR) wzrosła o 4,8 punktu bazowego przy 0,795%.