Dolar, Euro Down, jak inwestorzy czekają na dane sprzedaży detalicznej US Investing.com

Dolar, Euro Down, jak inwestorzy czekają na dane sprzedaży detalicznej US Investing.com

Dolar, Euro Down, jak inwestorzy czekają na dane sprzedaży detalicznej US Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Dolar wzrósł we wtorek rano w Azji, podczas gdy euro spadło do 16-miesięcznego niskiego, ponieważ inwestorzy czekają na dane sprzedaży detalicznej USA. Silny czytanie może podciągnąć rezerwę federalną USA na wycieczki.

Wskaźnik dolara USA, który śledzi Greenback przed koszem innych walut w górę 0,02% do 95,427 do 10:37 ET (3:37 AM GMT).

Para USD / JPY w górę 0,07% do 114,19.

Para AUD / USD zyskała 0,23% do 0,7361, z rezerwowym bankiem Australii (RBA) zwalniając protokół z listopadowego spotkania wcześniej w dniu. “Ryzyko są przechylane w kierunku osłabienia AUD / USD, biorąc pod uwagę dużą szczelinę między rynkowymi cenami na podwyżki stóp w 2022 r. A RBA retoryka” – powiedział Commonwealth Bank of Australia (OTC: CMWAY) analityk Joe Capurso.

NZD / USD obniżona para o 0,19% do 0,7060.

Para USD / CNY obniżona 0,17% do 6.3715, jak prezydent Joe Biden i jego chiński odpowiednik XI Jinping wyrzucił wirtualny szczyt.

Para GBP / USD w górę 0,10% do 1,3432.

Bank Gubernatora Anglii Andrew Bailey powiedział do komisji parlamentarnej, że był “bardzo niespokojny” o inflacji, co spowodowało upadek euro do jego najdawniejszego slajdu przeciwko funtowi w ciągu sześciu miesięcy. Nocleg EUR / USD spadł poniżej 1,14 USD za pierwsze czas od lipca 2021 jako liczba przypadków Covid-19 w Europie wzrasta.

Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Prezydent Christine Lagard popchnął z powrotem na potrzebę oswoju inflacji, opowiadając prawawnicy Unii Europejskiej, “gdybyśmy mieli podjąć jakiekolwiek środki zaostrzające Teraz może to spowodować znacznie więcej szkody niż to dobrze. ”

“Oczekujemy przestażenia EBC w sprawie polityki ograniczającej perspektywy odzyskiwania euro przeciwko dolara w nadchodzących miesiące, “Rabobank Senior FX Strategist Jane Foley powiedział Reuters.

” Nasza aktualna prognoza MID-2022 w EUR / USD za 1,14 USD wygląda przestarzałe … Będziemy rewidować nasze prognozy w ciągu tygodnia. “

” w naszym tygodniu. “

” w naszym Widok, prognozy wskazują na przyzwoite dane, które po przyspieszeniu w zeszłym tygodniu w Indekach cen konsumpcyjnych USA może zwiększyć zakłady nad wędrówki przez Fed, gdy tylko zwęża się procesu się skończył, “Szef Grupy JFD Research Charalambos Piskouros powiedział w notatce .

Tymczasem dane dotyczące sprzedaży detalicznej USA zostaną wydane w dalszej części dnia, a wskaźnik Monday NY Empire State Indeks produkcyjny był silniejszy niż oczekiwany 30,90 w listopadzie. Indeks cen konsumpcyjnych euro jest należny w środę.

.