Digital Yuan idzie do głowy z Alipay, Wechat w Pekinie przez Bloomberg

Digital Yuan idzie do głowy z Alipay, Wechat w Pekinie przez Bloomberg

Digital Yuan idzie do głowy z Alipay, Wechat w Pekinie przez Bloomberg

© Bloomberg. Odwiedzający ustawili się, aby kupić zniżki kawy z maszyny przy użyciu cyfrowego juana w Bank of Communications Booth na targach w Pekinie.

(Bloomberg) – Przesuń swoją bransoletkę, zegarek lub nawet laski i możesz zapłacić za towary z cyfrowym juanem.

Są to tylko niektóre z dziwacznych gadżetów, że chiny bank centralny, kredytodawcy i technologii gigantów prezentują rezydentami w Pekinie przed szerszym wdrożeniem e-waluty, gdy miasto mieści się w lutym zimowych olimpiad. Urządzenia do noszenia, osadzone z cyfrowym układzie Yuan, można stuknąć na skaner, przenosząc walutę z e-portfela bez konieczności połączenia z Internetem.

Bank China Ludowy wyciąga wszystkie przystanki, aby promować e-walutę do populacji znacznie bardziej wykorzystywane do transakcji codziennie za pomocą Tencent Holdings (OTC: Tcehy) Ltd. Wechat Pay and Alibaba (NYSE: Baba) Group Holding Ltd. alipay. Bank centralny przewrócił programy pilotażowe w 11 miastach i regionach z Shenzhen do Hainana i zatrudnił główne banki i firmy technologiczne, które pomogą uzyskać inaczej obojętną populację, aby przełączyć się na e-yuan.

Czytaj więcej: Miękki Digital Yuan w Chinach nie ma wrażeniem wczesnych użytkowników

KONSUMENTÓW PEKIJOWYCH Dostał swój pierwszy smak tego, jak cyfrowa przyszłość Yuan może wyglądać jak podczas targów w dziedzinie usług w zeszłym tygodniu, który przyciągnął 36 000 odwiedzających. Major Banki, takie jak Industrial & Commercial Bank of China (OTC: IDCBY) Ltd. i China Budowa Bank (OTC: Cichf) Corp. oraz firmy techniczne, takich jak Alibaba’s Ant Group Ltd. miał stoiska promujące e-walutę.

Hao Xiuje, 45-letni mieszkaniec miasta, w kolejce przez 20 minut na stoisku prowadzonym przez Bank of China Ltd., aby zapisać się na konto E-Yuan i zdobyć kubek Cappuccino dla jednego centu waluty cyfrowej.

“Zawsze chciałem spróbować cyfrowego juana i doświadczenia, jak różni się od Alipay i WeChat Pay, po tym, jak bardzo go widzimy w telewizji”, powiedziała, jak czekała w kolejce za filiżankę kawy. “To jest Naprawdę łatwy w użyciu, czy to płaci lub uzupełniają. ”

Długie kolejki utworzone w automatach, które biorą cyfrowy juan, aby kupić znaczki, napoje i pamiątki o tematyce olimpijskiej. Garść sklepów, w tym sklep z książkami, kliniką stomatologiczną i sklepem muzealnym utworzone stoiska do sprzedaży produktów, które można kupić za pomocą cyfrowego juana na targach.

Li Jun, 36, który pracuje w zarządzaniu aktywami i spędził 200 juanów (31 USD) w bezpłatnej materialnej konkurencji w lutym, powiedział, że wolał cyfrowy juan, który jest wspierany przez bank centralny, do Wechat Pay and Alipay kiedy jest oficjalnie uruchomiony, ponieważ czuje, że jest bezpieczniejszy.

w Grupie Ant Booth na targach Pekin, personel pokazał odwiedzających, jak otworzyć portfel E-CNY przez aplikację Alipay i doładowując fundusze. E-Commerce Giant JD (NASDAQ: JD) Dostawa żywności Meituan uruchomiła promocję w dziewięciu miastach w zeszłym tygodniu, który wydzielił bezpłatnie Digital Yuan dla użytkowników, którzy zarejestrują się na wspólne przejażdżki rowerowe.

urzędników bankowych na targach powiedział, że nie jest łatwa do promowania cyfrowego juana, ponieważ jego użycie jest nadal ograniczone w prawdziwym życiu, a wielu ludzi nadal nie może owijać głowy wokół koncepcji wirtualnego przetargu prawnego. Ale nadchodzące zimowe olimpiady będą kluczową okazją do popularyzacji cyfrowego juana, nie tylko wśród chińskich, ale także zagranicznych gości.

Na Targach Pekinu, członek personelu na Bank Savings China Co. wykazał maszynę podobną do bankomatu, które może przyjmować walutę obcą zauważa i przekształcić je w cyfrowy juan przechowywany na karcie. China Budowa Bank posiadała podobną maszynę, która pozwala obcokrajowcom ubiegać się o konto E-CNY z ich paszportów i zagranicznych numerów telefonów komórkowych.

ICBC zaprezentował bramkę metrą, która bierze cyfrowy juan, dotykając telefonu w taki sam sposób, w jaki pracownicy Pekinu wykorzystują WeChat Pay i Alipay, aby zapłacić za przejazdy od lat.

personelu w Banku wykazał również pałeczka do spaceru montowany z cyfrowym układzie Yuan, który umożliwia transakcje dzięki technologii komunikacji blisko pola, wymagające połączenia z Internetem. Urządzenie jest przeznaczone dla osób starszych, którzy nie mają dostępu do technologii Smartphone, część celu PBOC do promowania integracji finansowej.

ICBC przetestowano ponad 360 000 scenariuszy aplikacji i wprowadził strategiczne partnerstwa z prawie 60 bankami.

Bank jest “aktywnie Poznawanie innowacyjnych zastosowań Digital Yuan w bankowości, zarządzaniu bogactwem, inwestycjami i finansowaniu, a także handlu papierami wartościowymi i aktywami “, rzecznik powiedział w oświadczeniu. “Budujemy wygodne metody płatności i rozliczeń wokół zarządzania łańcuchem dostaw, inteligentne urządzenia transportowe i noszone.”

Wśród wszystkich produktów do noszenia portfele przydatne do karty kredytowej były najłatwiejsze w promowaniu, zgodnie z Fu Jiajie, kierownik działu wsparcia technologii w CEC HUADA ELETRONIC Design Co. Ltd., który produkuje żetony używane do cyfrowego juana. Urzędnik w Brzegu Rolniczego Chin (OTC: ACGBF) Ltd. powiedział, że około 2000 kart zostało wydanych osobom fizycznym i firmom na początkową fazę. Kolejne 30 000 portfele kart będzie dystrybuowanych na zimowych olimpiadzie, zgodnie z FU.

konsumentów , kupcy i urzędnicy bankowi zgadzają się, że jest to krytyczne dla juana, który ma być używany w więcej Sposoby, aby stały się popularne. Urzędnicy PBOC powiedzieli, że nie wykorzystywali środków administracyjnych, aby zmusić ludzi do przyjęcia cyfrowego juana.

“Ludzie są już tak przyzwyczajeni do Wechat Pay i Alipay, tak wielu niechętnie dostaje nagle Digital Yuan,” powiedział Chen Ling, 26-letni stabiler w kabinie sprzedając pamiątki pałacu muzeum. Nawet jeśli nawet jednak Jest to wygodniejsze niż te, gdy używasz go “ze względu na prostsze i łatwe w użyciu projektowanie interfejsu aplikacji, powiedziała.

© 2021 Bloomberg L.P.