Detroit kije z ciężarówkami, SUVS pomimo wyniosłym 2030 bramek dla EVS przez Reuters

Detroit kije z ciężarówkami, SUVS pomimo wyniosłym 2030 bramek dla EVS przez Reuters

Detroit kije z ciężarówkami, SUVS pomimo wyniosłym 2030 bramek dla EVS przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Foto: General Motors Zgromadzenie Pracownicy pracują na Chevrolecie 2019 ciężarówki Wytłumacznicze w General Motors Flint Montaż Roślin w Flint, Michigan, US 5 lutego 2019 r. Reuters / Rebecca Cook / Plik Zdjęcie 2/2

przez Paul Lienert

Detroit (Reuters) – przyszłość może należeć do samochodów elektrycznych, ale dla amerykańskich samochodów ciężarowych będzie rządzić przez lata.

samochodów w Ameryce Północnej planuje budować więcej dużych pickupów i pojazdów użytkowych sportów niż pojazdów elektrycznych do późnych lat 2020., goniące trendy sprzedaży, które prowadzili liczbę do celu wzmocnienia EVS do połowy rynku do 2030 roku, zgodnie z wewnętrzną produkcją Prognozy oglądane przez Reuters.

Popularność dużych ciężarówek Detroit jest wyzwaniem zarówno do przemysłu, jak i wysiłków przez prawodawców i regulatorów w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń spalinowych silniki spalinowe.

Unflaging popyt wśród amerykańskich konsumentów do pełnowymiarowych ciężarówek i SUV, wśród najbardziej opłacalnych pojazdów branży, w dużej mierze sfinansuje łączone 100 miliardów dolarów zobowiązań inwestycyjnych w nowym północnoamerykańskich EV i zakładach baterii przez General Motors Co (NYSE: GM), Ford Motor (NYSE: F) Co i Stellantis NV. Fabryki, które budują ciężarówki Detroit zatrudniają tysiące pracowników Unii – kluczową okręgową dla prezydenta Joe Biden.

W tym samym czasie, duże ciężarówki do spalania Detroit i SUVS generują średnio ponad dwukrotność CO2 w stosunku do ich życia jako typowy pojazd elektryczny, zgodnie z analizą danych https://tmnrt.rs/2x6el6o Przez narzędzie modelujące Laboratorium Argonne – ten sam model używany przez amerykańską agencję ochrony środowiska.

(Emisje CO2 na żywotność graficzną według żywotności pojazdu CO2 Emisje przez Typ pojazdu: https://graphics.reuters.com/autos-climatechange/trucks/EGVBKNDEQPQ/Chart.png)

Trzech producentów samochodów we wspólnym oświadczeniu https://media.gm.com/media/us/en/ GM / Home.Tetail.HTML / Content / strony / Aktualności / US / EN / 2021 / sierpnia / 0805-Electric.html w sierpniu 5 opisywany jako “wspólny aspiracja” Cel Bidenowy pchania EVS do 40-50% produkcji Do 2030 r. Cel ten oznaczałoby zwiększenie rocznej produkcji północnoamerykańskich pojazdów elektrycznych i hybrydowych elektrycznych do 7 milionów pojazdów lub więcej.

Cała branża jest jednak planuje, aby zbudować zaledwie 2,6 miliona pojazdów elektrycznych baterii (BeV), a kolejne 585 000 hybrydowych pojazdów elektrycznych (PHEV) w 2028 r. Według roztworów autoforecast (AFS), które kompiluje produkcję Szacunki, które są szeroko stosowane w branży.

(zakłady automatycznie zbudują więcej ciężarówek niż przez lata: https://graphics.reuters.com/autos-climatechange/trucks/dwvkrgwnypm/chart.png)

Jeśli samochodów trzymają się tych planów, EVS https://tmsnrt.rs/2xaelaf stanowią zaledwie 15% całkowitej produkcji Ameryki Północnej w 2028 r., Z hybrydami plug-in reprezentującymi kolejne 3,4%.

W takim przypadku producenci samochodów musieliby ponadto podwójną produkcję EV i PHEV w ciągu dwóch lat między 2028 a 2030 r., W celu uderzenia w niskoeneralny cel Bidena o 40%. Outlook

autoforecasta jest zgodny z własnymi prognozami rządu USA.

Agencja Ochrony Środowiska USA powiedziała 5 sierpnia, że ​​oczekuje, że pojazdów elektrycznych i hybrydowych uwzględnili 8% sprzedaży samochodów i lekkich wózka ciężarówki do 2026 r., Cień w projekcji autoforecasta 10-11%.

badacza IHS Markit w dniu 9 sierpnia 9 Szacunkowych producentów potrzebuje co najmniej 18% ich całkowitej sprzedaży, aby wywodzić się z EVS w 2026 r. – Liczba z szacunkiem autoforecast – w celu uzyskania realistycznej szansy spełnienia proponowanych celów 2030.

“O wiele więcej zapotrzebowania na pojazdy elektryczne będzie potrzebne w celu osiągnięcia 2030 r. 40-50%” – powiedział Sam Fiorani, szef Globalnego prognozowania pojazdów AFS. Ale “wielu kupujących wymyślimy wymówki, aby nie dokonać przełącznika” do EVS z pojazdów z silnikami spalinowymi.

Możliwe EV Niedobór

Niedobór w zapytaniu EV, podczas gdy sprzedaż odbioru i SUV pozostają solidne, mogły utrudniać szerszy wysiłek w celu zwalczania zmian klimatu.

“Będziemy musieli znaleźć jakiś sposób, aby te prognozy były krótkie” – powiedziała Mary Nichols, były krzesło Płyta California Air Resources i Longtime Clean-Air Advocate.

“To nie tylko spółki, (które) robią wszystko, co w ich mocy, aby zaprojektować i budować pojazdy elektryczne, które ludzie chcą i upewnić się, że są baterie, które otrzymują większy zasięg i że będzie dostępny. Że będzie dostępny. Że Część porusza się dość szybko (ale) będzie musiała iść szybciej, “powiedział Nichols, członek zarządu Veloz, Kalifornii Koalicja przemysłu-rządowa opowiada się za większym wykorzystaniem pojazdów elektrycznych.

producentów stara się ramy elektryczności Cele sprzedaży pojazdów jako zależne od popytu na konsumentów i dotacje rządowe.

“Mówiliśmy od miesięcy, że Ford oczekuje pojazdów baterii-elektrycznych, aby wynosić co najmniej 40% naszej globalnej objętości do 2030 r. przewidywając, “Rzecznik Forda powiedział Reuters”. Wierzymy, że będziemy dobrze umieszczeni dla Bevs, aby uwzględnić 40% do 50% naszej sprzedaży USA do tego czasu. “

GM powtórzył to, co nazywało” aspiracją ” Wyeliminuj emisje wyrzuconych z pojazdów lekkich do 2035 r., A także jej dążenie do pchania EVS do 40-50% objętości sprzedaży do 2030 r.

Stellantis powiedział, że nie komentuje spekulacji o przyszłych produktach.

Dzisiejszy rzeczywistość dla wszystkich automakerów USA – inne niż przywódcę pojazdów elektrycznych Tesla (NASDAQ: TSLA) Inc – jest to, że ciężarówki i SUV-ów są duże popyt, z konsumentami, którzy chcą zapłacić dla nich ceny premium. Pojazdy elektryczne z ustalonych samochodów samochodowych są nadal modeli niszowych.

Branża W tym roku oczekuje, że zbudowanie 3,3 miliona pełnowymiarowych pickupów i SUV w Ameryce Północnej, zgodnie z najnowszą prognozą AFS. Praktycznie wszyscy będą zasilane przez silniki benzynowe lub wysokoprężne. W 2028 r. Oczekuje się, że liczba ta wspina się na 3,75 mln – a tylko ułamek tych będzie oferowanych z silnikami elektrycznymi i akumulatorami.

z produkcją tego roku utrudnione przez globalny niedobór półprzewodników https://www.reuters.com/article/chips-shortage-explainer-int/explainer-Hy-is-Here-a-global-chip-Shortage- i -WY-YOUS-YOU-CARE-IDUSKBN2BN30J, GM, Ford i Stelantis nie mogą utrzymywać wystarczających dostaw tych pojazdów w magazynie na akcesoriach, z których wielu polega na premii powyżej sugerowanych cen wykazów producentów dla najgorętszych modeli.

.