Czeskie wyjście poślizgnięcia na drugi miesiąc we wrześniu na słabszą produkcję samochodów przez Reuters

Czeskie wyjście poślizgnięcia na drugi miesiąc we wrześniu na słabszą produkcję samochodów przez Reuters

Czeskie wyjście poślizgnięcia na drugi miesiąc we wrześniu na słabszą produkcję samochodów przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Samochody są zaparkowane na dziedzińcu fabryki SKODA Auto w Mlada Boleslav, Republika Czeska, ponieważ firma uruchamia się uruchamianie produkcji po wyłączeniu pandemii CoronaVirus (Covid-19). Zdjęcie zrobione w Mlada Boleslav, Republika Czeska, Kwitnąca

(Reuters) – Spadająca czeska produkcja samochodów we wrześniu zmniejszyła przemysłową na koniec trzeciego kwartału amid zamknięcia zakładu z powodu niedoboru wiórów globalnego, biura statystyk powiedział w poniedziałek.

wyjścia spadło na drugi prosty miesiąc i doprowadził tendencję niższej produkcji w gospodarkach środkowoeuropejskich, mocno zależnych na sektorze samochodowym. W piątek Węgry zgłosił swój pierwszy rok produkcji przemysłowej na rok od stycznia.

Czech Produkcja wsunął większą niż oczekiwaną 4,0% rok do roku i o 3,3% miesiąca miesiąc.

Urząd Statystyki powiedział, że w trzecim kwartale przyrost produkcji przemysłowej zwolnił do 0,2% rok do roku.

“wrześniowe wyniki odzwierciedlają szczególnie zmniejszenie produkcji samochodów i ich części” – powiedział Radek Matejka z biura statystycznego. “Jednak to nie zmienia faktu, że wiele innych (działalności gospodarczej) w produkcji nadal jest dość sukcesu, a ich produkcja rośnie.”

produkcji samochodów spadła o jedną trzecią we wrześniu, zgodnie z danymi.

TOYOTA i VOLKSWAGEN (DE: VOKG_P) SKODA AUTO Zarówno w obliczu produkcji stojącej w miesiącu z powodu niedoboru żetonów.

Odzyskiwanie gospodarki czeskiej spowolniło w trzecim kwartale, księgowy wzrost brutto brutto wzrostu produktu o 2,8% po wzniesieniu 8,1% w poprzednim kwartale, dane wstępne wykazały 29 października

” jest nadal ważny, że komplikacje w dostawach materiałów i niezbędnych komponentów mogą prowadzić do wahań Produkcja w nadchodzących miesiącach i powolny wzrost wzrostu, zwłaszcza w producentów samochodów i pokrewnych branżach “Radomir Jac, główny ekonomista w Generali (MI: Gasi) Inwestycje Środkowoeuropejskie, powiedział.