Cotygodniowe zaufanie konsumentów w Australii spadają wśród stawek przez Bloomberg

A3e8764a637a19bfcd9cef2d3ec51082

Cotygodniowe zaufanie konsumentów w Australii spadają wśród stawek przez Bloomberg

© Bloomberg. Mężczyzna dostosowuje swoją maskę na Pitt Street Mall w Sydney w Australii, w poniedziałek, 11 października 2021 r. Mieszkańcy Nowej Południowej Walii, którzy otrzymali obie dawki szczepionki przeciw Covid, ponownie pozwolili odwiedzić nieistotne sklepy detaliczne , puby i siłowni, o granicach pojemności. Rząd złagodził środki blokujące, gdy 70% osób w wieku powyżej 16 lat zostało w pełni zaszczepionych. Fotograf: Brendon Thorne/Bloomberg

(Bloomberg) –

Miernik australijskich nastrojów konsumenckich spadła w zeszłym tygodniu o 6% w odpowiedzi na oczekiwania, że ​​wzrost inflacji skłoniłby bank rezerwowy do podniesienia stóp procentowych.

Wskaźnik zaufania konsumentów spadł do 90,7, najniższy poziom od sierpnia 2020 r., Zgodnie z oświadczeniem Australii i Nowej Zelandii Bankową Grupa Ltd. Rysunek poniżej 100 wskazuje, że pesymistów przewyższa liczbę optymistów. Downcast nastrój następuje w zeszłym tygodniu, które pokazały Ceny konsumentów wzrosły o 5,1% w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku, najszybsze tempo od 21 lat.

, które wywołały oczekiwania, że ​​RBA podniesie swoją stawkę gotówkową o 15 punktów na dzisiejszym spotkaniu na pierwszym wzroście stawki od 2010 roku. Decyzja jest wymagana o 14:30. Czas Sydney. Raport ANZ stwierdził, że jest to najniższa odczyt pewności na początku cyklu zaostrzenia od wczesnych lat 90.

“Może to spowodować, że RBA dokręci się wolniej niż ceny rynkowe”, powiedział David Plank, szef australijskiej ekonomii w Anz.

rynków finansowych przewiduje szybkie wzrosty stawek przez RBA, wysyłając stopę pieniężną do 2,6% przy 2,6% Koniec tego roku i 3,4% do kwietnia 2023 r.

Dzisiejsze dane wykazały, że zaufanie spadło o 9,6% wśród osób “spłacających pożyczkę mieszkaniową”. Dla tych, którzy już posiadają swój dom lub wynajmują, spadł on odpowiednio o 4,7% i 4,2%.

© 2022 Bloomberg L.P.