Commerzbank Q4 ważone przez przepisy dotyczące polskiej jednostki mBanku przez Reuter

Commerzbank Q4 ważone przez przepisy dotyczące polskiej jednostki mBanku przez Reuter

Commerzbank Q4 ważone przez przepisy dotyczące polskiej jednostki mBanku przez Reuter

© Reuters. Plik Zdjęcie: Logo firmy jest na zdjęciu w siedzibie Niemiec W Niemczech Commerzbank AG we Frankfurcie, Niemcy, 13 lutego, 2020. Reuters / Ralph Orlowski

Frankfurt (Reuters) – Commerzbank (DE: CBKG) w piątek stwierdził, że zarobki czwartego kwartału Wpadł na przepisy dokonane w polskiej jednostce zależnej MBANK, ale że nadal będzie opublikować zysk netto na cały rok.

Niemiecki pożyczkodawca powiedział, że MBank dokonał przepisów dotyczących umów kredytowych w walutach obcych w wysokości 2,006 mld zł (504 mln USD), dodając, że wyniki jego czwartego kwartału byłoby dotknięte odpowiednim kwotą.

Dodatkowa suma, która przekłada się na około 436 mln euro, przynosi rezerwy na Bank Niemcy nr 2 do około 600 milionów euro.

Przepis jest bolesny dla Commerzbank, który znajduje się w środku kosztownej restrukturyzacji, która obejmuje cięcie do cięcia przez 10 000 osób i zamykania gałęzi.

Problem, który dotknął banków działających w całej Polsce, wynika z ponad dekady temu, kiedy klienci hipoteczni wyjęli pożyczki w frankach szwajcarskich https://www.reuters.com/world/europe/polands-Supreme-court- Ewakuowany – bomba – zagrożenie-Twitter-2021-05-11, aby skorzystać z niskich szwajcarskich stóp procentowych, tylko w obliczu znacznie wyższych kosztów, gdy wartość złotego złotego osłona.

polskich sądów decyduje o tym, w jaki sposób pożyczki mogą być traktowane, w tym jakie banki mogą pobierać interesy kredytów, tworząc niepewność dla banków i ich dolnych linii.

Niemieckie akcje na liście Korfurtowe znalazły się o 3,5% po ogłoszeniu.

Commerzbank próbował sprzedać mBank, ale porzucił wysiłek po aukcji PETERED w 2020 r.

($ 1 = 3,9814 zł)