Citigroup Pauses wykup krótko z powodu nowej reguły kapitału -CFO przez Reuters

Citigroup Pauses wykup krótko z powodu nowej reguły kapitału -CFO przez Reuters

Citigroup Pauses wykup krótko z powodu nowej reguły kapitału -CFO przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Logo Citigroup Inc (Citi) jest widoczny na konferencji bankowości Sibos i finansowej w Toronto, Ontario, Kanada 19 października 2017 r. Zdjęcie zrobione 19 października 2017. Reuters / Chris Helgren / Photo

Nowy Jork (Reuters) -Citigroup Inc jest zatrzymywania wykupu swojego akcji w tej dzielnicy ze względu na oczekiwany wpływ nowej reguły kapitału związane z ryzykiem pochodnym, dyrektorski oficer finansowy Mark Mason powiedział w środę.

Mason powiedział nową zasadę, którą banki muszą przyjmować do pierwszego kwartału, prawdopodobnie zwiększy aktywność Citigroup (NYSE: C) substancje ważone o ryzyko o 60 USD do 65 mld USD oraz wpływa na współczynnik kapitału wspólnego poziomu kapitałowego 1 (CET1) o 50 do 60 punktów bazowych.

Mówiąc na konferencji Inwestorskiej, Mason powiedział, że bank podejmuje kroki w celu złagodzenia wpływu reguły i wznowi swoje wykupy w pierwszym kwartale na “poziomach zbliżonych do” osób trzecich.

. Nowa reguła, znana jako znormalizowane podejście do ryzyka kredytowego kontrahenta, jest skomplikowaną dyrektywą, która określa, w jaki sposób banki powinny skłonić niektóre aktywa ważone ryzykiem, które muszą posiadać kapitał. Im wyższy stały, tym więcej kapitału banki muszą trzymać.

Wpływ zmienia się w zależności od banku i wpływa na zwrot kapitału, który zgłaszają, kluczowy środek zysku.

W październiku, Morgan Stanley (NYSE: MS) powiedział, że spodziewano się, że reguła dodała około 40 miliardów dolarów aktywów ważonych ryzyko, ale Bank of America Corp (NYSE: BAC) przyjął zasadę wcześniej i zobaczył, że jego RWA .

W przypadku Citigroup, konieczności zawieszenia wykupu, nawet krótko, do budowania kapitału, jest bolesne, ponieważ jego zapasy są tanie i niedawno handlują o mniej niż jego wartość księgowa.

.