Chiny zadowoleni ze zmian Boeing 737 MAX, szukają opinii przemysłowej – dokument przez Reuters

Chiny zadowoleni ze zmian Boeing 737 MAX, szukają opinii przemysłowej - dokument przez Reuters

Chiny zadowoleni ze zmian Boeing 737 MAX, szukają opinii przemysłowej – dokument przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Boeing 737 Max Lands Lands Po badanym locie w polu Boeing w Seattle, Waszyngton, US 29 czerwca 2020 Regulator lotnictwa opowiadał linie lotnicze, które są zadowolone, że zmiany projektu Boeing (NYSE: BA) CO proponowany na 737 maksymalnej płaszczyźnie może rozwiązać problemy z bezpieczeństwem, w znaku jest bliżej podnoszenia ponad dwuletniego zakazu lotu w chińskim niebie.

Administracja Lotnictwa Cywilnego w Chinach (CaAC) zaproszeni linie lotnicze w celu uzyskania informacji zwrotnej w sprawie proponowanej dyrektywy w sprawie zdatności do lotu dla 737 MAX do 26 listopada, zgodnie z nieoszczelnym zawiadomieniem za pośrednictwem Reuters.

Dyrektywa przedstawia konkretne procedury pilotów do wykonywania w przypadku problemów podobnych do tych, które pojawiły się w dwóch śmiertelnych wypadkach przed uziemieniem samolotu w marcu 2019 r. Wyświetla również wszystkie systemy To musi działać w celu wysłania samolotu.

Powrót do nieba w Chinach, największy na świecie rynek samolotu, byłby głównym dobrodzonym boeingiem. Broker Jefferies (NYSE: Jef) powiedział we wrześniu ogłoszenie byłoby warte 5% zwiększenia ceny akcji.

Stany Zjednoczone i Europa w ubiegłym roku poszukiwał opinii branżowej na podobne proponowane dyrektywy przed ostatecznie zatwierdzającą powrót 737 max.

CAAC zawiadomienie powiedział po kompleksowym przeglądom zaproponowanych zmian Boeing, w tym do projektowania oprogramowania lotniczego i systemu wyświetlania, oceniono, że zmiany mogą usunąć niebezpieczne sytuacje, które doprowadziły do ​​awarii, które doprowadziły do ​​awarii.

Agencja nie odpowiedziała natychmiast na wniosek o komentarz o zawiadomieniu. Rzecznik Boeinga powiedział, że linia lotnicza nadal współpracuje z regulatorami na całym świecie, aby zwrócić 737 max do serwisu.

. Gigant Aerospace powiedział, że 737 Max wykonał udany lot testowy dla CAAC w sierpniu.

Boeing Chief Executive David Calhoun powiedział w zeszłym miesiącu firma pracuje nad zdobyciem chińskich zatwierdzeń do końca roku na 737 max latać, z dostawami oczekiwało wznowione w pierwszym kwartale 2022 r.

około jednej trzeciej 370 Niedostępne 737 Maksymalne samoloty w magazynie są dla klientów chińskich, boeing powiedział w zeszłym miesiącu.

Przed podłączeniem 737 Max był uziemiony, Boeing sprzedał jedną czwartą samolotów, które zbudowane corocznie dla chińskich kupujących, jej największym klientem.

innych krajów Azji-Pacyfiku – w tym Singapur, Malezja, Indie, Japonia, Australia i Fidżi – zatwierdzili już zwrot 737 max.

Beyond Bezpieczeństwo, sprzedaż Boeinga w Chinach była zakwalifikowana przez napięcia handlowe USA-Chiny, z Waszyngtonem Pekin blokowania zakupów samolotów Boeing przez krajowe linie lotnicze.

.