Chiny Yuan Huśtawki najbardziej od 2015 Dewaluacja na biden\’s Prospects Przez Bloomberg

Chiny Yuan Huśtawki najbardziej od 2015 Dewaluacja na biden\'s Prospects Przez Bloomberg

Chiny Yuan Huśtawki najbardziej od 2015 Dewaluacja na biden\’s Prospects Przez Bloomberg

Chiny Yuan Swings Najbardziej od 2015 Dewaluacja na Biden’s Prospects

(Bloomberg) – Juan Chin wyłania się jako jeden z najbardziej wrażliwych aktywów do wyniku wyborów prezydenckich w USA.

Juan offshore wzrósł aż o 0,9% w późnym handlu środę do 6,6202 za dolara, jego najsilniejszy poziom od lipca 2018, po wcześniejszym spadku aż 1,4%. Była to największa huśtawka w ciągu dnia od dnia, w którym Pekin zdewaluował walutę w sierpniu 2015 roku. Jednotygodniowa zmienność implikowana waluty – wskaźnik ryzyka rynkowego – spadła z rekordowo wysokiego poziomu, podczas gdy inwestorzy obniżyli swoje zabezpieczenia przed słabością juana.

Juan offshore jest szczególnie wrażliwy na wynik wyborów, biorąc pod uwagę, że niektórzy analitycy uważają administrację Bidena za potencjalnie bardziej umiarkowaną w stosunku do Chin w wojnie handlowej.

Waluta Chin jest jednym z najlepszych wyników w Azji w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, z offshore stopy rajdu 7,5% w stosunku do greenback, jak gospodarka kraju odbił się od skutków coronavirus i atrakcyjne plony zwrócił napływów.

Władze wydają się wygodne z tempem zysków, podejmując więcej kroków w celu poluzowania swojej kontroli nad walutą niż kiedykolwiek od czasu nałożenia krawężników w następstwie dewaluacji.

12-miesięczne punkty do przodu juana offshore – instrumenty używane jako ochrona amortyzacji w walucie – spadły w czwartek do najniższego poziomu od miesiąca. Trzymiesięczne odwrócenie ryzyka juana spadło najbardziej od lipca w środę.

Biden wygrał Michigan i Wisconsin Środa, stawiając go na krawędzi podjęcia Biały Dom od prezydenta Donalda Trumpa, godzin po prezydenta zespół otworzył walki prawne, aby zatrzymać liczenie głosów w co najmniej dwóch stanach.

Juan offshore ostatnio handlował na poziomie 6,6291.

©2020 Bloomberg L.P.