Chiny wyjście węgla trafi na rekord w listopadzie, aby zapewnić zimowe dostawy przez Reuters

Chiny wyjście węgla trafi na rekord w listopadzie, aby zapewnić zimowe dostawy przez Reuters

Chiny wyjście węgla trafi na rekord w listopadzie, aby zapewnić zimowe dostawy przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Wydmy o niskiej jakości węglu są widoczne w pobliżu kopalni węglowej w Ruzhou, prowincji Henan, Chiny 4 listopada 2021. Reuters / Ally Song

Pekin (Reuters) -China’s Węgla Wyjście trafiło na rekord wysokości w listopadzie, ponieważ Pekin wezwanie górnicy Aby zwiększyć produkcję, aby zapewnić wystarczające dostawy energii w sezonie grzewczym zimowym.

Chiny, największy na świecie górnik węgla i konsument, wyprodukował 370.84 mln ton brudnego paliwa kopalnego w zeszłym miesiącu, dane z National Bureau of Statistics pokazano w środę.

, który porównuje do poprzedniego rekordu 357,09 mln ton ustanowionych w październiku i wzrosły o 4,6% z tego samego okresu ubiegłego roku.

Przez pierwsze 11 miesięcy 2021 r. Wyjście osiągnęło 3,67 mld ton, o 4,2% w ubiegłym roku.

rząd centralny wielokrotnie podkreślił potrzebę zapewnienia dostaw energii, w tym węgla i gazu ziemnego, do ogrzewania i wytwarzanie energii w okresie zimowym.

górników węgla zostało zamówionych przez władze od października, aby uruchomić maksymalną pojemność, ponieważ Pekin starał się oswoić ceny z czerwonej gorącej węgla i zapobiec nawrotowi wrześniowego kryzysu zasilania, które zakłóciło operacje przemysłowe i dodane do inflacji bramy fabrycznej.

cen węgla zostały jednak wspierane przez obawy, że ostatnie kraszenia na nielegalne wydobycie w regionie produkującego węgla Chin mogły ograniczyć zdolność kraju do zwiększenia jego produkcji.

Najczęściej aktywne kontrakt futures węgla termicznego utrzymywane w środę w środę, o 0,1% do 717,8 juana tony, mniej niż połowa rekordu wysoka trafiona w połowie października.

.