Chiny Tesli zamówienia o połowę w maju – informacje przez Reuters

Chiny Tesli zamówienia o połowę w maju - informacje przez Reuters

Chiny Tesli zamówienia o połowę w maju – informacje przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: samochód Tesla na zdjęciu w punkcie ładowania w Pekinie, Chiny, 13 kwietnia 2018. Reuters / Thomas Peter / File Photo

(Reuters) – Tesla (Nasdaq: TSLA) zamówienia pojazdu w Chinach prawie o połowę w maju, kiedy W porównaniu do kwietnia, na tle zwiększonej kontroli rządowej na amerykańskich samochodów samochodowych, informacje zgłoszone w czwartek, cytując dane wewnętrzne.

Miesięczne zamówienia netto Spółki w Chinach spadły do ​​około 9800 w maju od ponad 18 000 w kwietniu, raport HTTPS: // powiedział, wysyłając akcje prawie 5% w obrotu popołudniowym.

Chiny jest drugim największym rynkiem producenta samochodów elektrycznych po Stanach Zjednoczonych i stanowi około 30% sprzedaży. Tesla sprawia, że ​​elektryczny model 3 sedany i model Y Y Pojazdy sportowe W Szanghaju.

Tesla wygrał silne wsparcie z Szanghaju, kiedy zbudowała pierwszą fabrykę zagraniczną w 2019 r. Model Tesli 3 Sedany byli najlepiej sprzedającymi się pojazdami elektrycznymi w kraju, zanim zostanie wyprzedzony przez znacznie tańszy mikro ev.

Jednak ostatnia spekulacja sprzedaży Tesli pojawia się jako chińskie regulatory podejmują trudne stanowisko w sprawie spółki nad zwiększonymi problemami bezpieczeństwa i skarg konsumentów w ciągu ostatnich kilku miesięcy w połączeniu z rosnącymi napięciami z Waszyngtonem.

sprzedaż Chin Tesli spadła również w kwietniu od marca.

TESLA SPRZEDANE 11,671 Model 3 i Model Ye Vehicles w kwietniu w Chinach w porównaniu z marcem, kiedy sprzedał większość swoich 35478 samochodów w Chinach lokalnie, według chińskiego branży auto branży CPCA Sekretarz Generalny CUI Dongshu.

TESLA nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reuters “o komentarz.