Chiny Sierpień Super Services Slumps w skurczu – Caixin PMI przez Reuters

Chiny Sierpień Super Services Slumps w skurczu - Caixin PMI przez Reuters

Chiny Sierpień Super Services Slumps w skurczu – Caixin PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Ludzie korzystają z posiłku w restauracji, po wybuchu choroby Coronavirus (Covid-19), w Pekinie, Chiny 7 maja 2020. Reuters / Carlos Garcia Rawlins

Pekin (Reuters) – Aktywność w Chinach Sectors Sector W ostrym skurczu w sierpniu, prywatna ankieta pokazała w piątek, jako ograniczenia do ograniczenia wariantu Delta Covid-19 zagroziły opóźnieniem ożywienia w drugiej największej gospodarce na świecie.

Indeks Keyd / Markit Services Menedżerowie Zakupów (PMI) spadł do 46,7 w sierpniu z 54,9 w lipcu, pogrążając się na najniższym poziomie od pierwszej fali Pandemii w kwietniu 2020 r. Znak 50-punktowy oddziela wzrost od skurczu na co miesiąc podstawa.

Grimowe odczyty w badaniu prywatnym, które koncentrują się więcej na mniejszych firmach w regionach przybrzeżnych, stale z ustaleniami w oficjalnym badaniu wcześniej w tym tygodniu, który również pokazał wzrost w usługach Sektor wślizgnął się w skurcz.

sektora usług Chin był wolniejszy, aby wyzdrowieć od pandemii niż produkcji, ale pomogło mu stopniową poprawę konsumpcji w ostatnich miesiącach.

Kraj wydaje się w dużej mierze zawierać najnowsze ogniska Coronavirus o bardziej zakaźnym wariancie Delta, z jednym lokalnym obudową transmitowaną sprawą zgłaszaną w dniu 1 września po kilku dniach przypadków zero.

, ale zachowało to władze w całym kraju, aby nałożyć środki, w tym testy masowe dla milionów ludzi, a także ograniczenia podróży o różnym stopniu w sierpniu, trafiając do przemysłu gastronomicznego, transportu, zakwaterowania i rozrywki.

“Koszty serwisowe były nadal pod wielkim ciśnieniem wśród podwyższonych warunków pracy i kosztów transportu wśród odrodzenia Covid-19” – powiedział Wang Zhe, starszy ekonomista w Grupie Caixin Insight.

sub-indeksów W przypadku nowych przedsiębiorstw, ceny pobierane i zatrudnienie w badaniu Caixin został zakontraktowany w sierpniu. Nowy biznes eksportowy wzrósł.

“Sluggish Market Command Moc przetargowa, powodując, że ceny pobierane przez usługodawcy do poślizgu po miesiącu wzrostu” – powiedział Wang.

pokoi, które pierwotnie 300-400 juanów są obecnie dyskontowane do około 200 juanów i “Nadal nikt nie nadchodzi”, powiedział kierownik hotelu w Zhangjiajie, prowincji Hunan, jednego z hotspotów sierpniowej epidemii.

“Delta jest tak straszny, ludzie nie chcą wychodzić”.

Niektóre dodatkowe działalność nad świętami narodowymi w reszcie roku nie nadejdzie do utraty okresu wakacji, powiedział. Działają również

właścicieli firm w obszarach z kilkoma przypadkami wirusów.

“Inter-Provincial Flight-Plus-Hotel Travel Pakiety nie wznowię się do połowy sierpnia, który miał ładny Duży wpływ na biznes – Teraz szczyt sezonu już minęło – powiedział właściciel łóżko i śniadanie w Sanya, w południowej Island Hainan.

Wskaźnik zaufania biznesowego w ankiecie Caixin nieco spadł z lipca, ale pozostał na wysokim poziomie poziom.

Caixina Composite Composite PMI, który obejmuje zarówno działalność produkcyjną, jak i usług, spadła do 47,2 z lipca 53.1.

(1 $ = 6.4595 Chiński Yuan)