Chiny ogłasza pierwszą aukcję naftową państwa publicznego w celu ustabilizowania cen przez Reuters

Chiny ogłasza pierwszą aukcję naftową państwa publicznego w celu ustabilizowania cen przez Reuters

Chiny ogłasza pierwszą aukcję naftową państwa publicznego w celu ustabilizowania cen przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Rośliny rafineryjne Chambroad Petrochemicals widziane są w boksie, prowincji Shandong, Chiny, 10 maja 2016 r. Reuters / Meng Meng / Photo Zdjęcie

przez Muyu Xu i Tom Daly

Pekin (Reuters) -China planuje swoją pierwszą aukcję publiczną Stanowe Rezerwuj ropy naftowej do wybranej grupy rafinerów krajowych, podawanie rezerwatów ogłosiło, ponieważ Pekin wygląda na chłodne koszty wysokiego surowca dla producentów.

Uwolnienia będą miały miejsce w fazach i są przeznaczone do zintegrowanych rafinacji i zakładów chemicznych, krajowej żywności i strategicznych rezerwatów administracji powiedział w oświadczeniu późnym w czwartek.

Sprzedaż “lepiej stabilizować dostawy rynku krajowego i popytu, a skutecznie gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne kraju”, powiedziała Agencja, dodając, że planuje regularnie uwolnić i uzupełnić chińskie rezerwy ropy naftowej.

Benchmark Brent Ropy Ceny wzrosły o około 40% w tym roku, ponieważ zapotrzebowanie odbija się z jego upadku CoronaVirus-LED w 2020 roku. Brent spadł o 2% w czwartek, ale handel wyżej w piątek. [O / R]

Międzynarodowych Futu Termów Futures o 50% w tym roku i w górę 80% od roku temu.

W oświadczeniu z czterema zdaniem Agencja nie określała głośności ani czasu dla aukcji.

Sformułowanie niejasne i brak szczegółów stworzyły pewne zamieszanie między trackerami rynkowymi, czy aukcje już miały miejsce, albo stałyby się w przyszłości, handlowcy i analitycy powiedzieli.

Agencja nie odpowiedziała na prośbę Reuters o dalszy komentarz.

Mówiono również na rynku niepotwierdzonej sprzedaży rezerwowej ropy naftowej w lipcu i sierpniu, które źródła zaznajomieni z systemu strategicznego rezerwatu chińskiego nie potwierdziłyby ani nie zaprzeczają do Reuters.

analityków w Goldman Sachs (NYSE: GS) szacuje sprzedaż na 22 miliony beczek i powiedział, że najprawdopodobniej miało miejsce w sierpniu i przyczynił się do spowolnienia w chińskich surowych zakupach tego lata.

Chin Styczeń-sierpniowy import surowy spadł o 5,7% rok do roku, chociaż woluminy sierpniowe wzrosły o 8% od lipca.

analityków ING stwierdziło, że ogłoszenie wydaje się potwierdzić poprzednią sprzedaż, ale także wskazuje na dalsze aukcje w przyszłości.

urzędników w rafinerach państwowych powiedział Reuters w piątek, że aukcja może być bardziej eksperymentem do wykazania, że ​​Pekin ma narzędzia do ustabilizowania dostaw oleju, zamiast odzwierciedlać wszelkie prawdziwe niedobory dostaw wśród rafinerów.

“Rafinerowanie naprawdę nie widzą ciasnych dostaw na globalnym rynku ropy. Zamiast tego niektórzy przewidują ceny, aby upadły jeszcze poniżej 60 USD,” powiedział urzędnik z rafinerem z siedzibą w południowych Chinach.

Chin ma ściśle strzeżony jego informacje o rezerwacie strategicznym. Ostatnią publicznymi postaciami dla Chin Spr dostały w 2017 r., Kiedy rząd powiedział, że zbudował dziewięć bazach do przechowywania ropy naftowej o całkowitej mocy rezerwowej około 238 milionów beczek.

Aspekty Energetyczne Doradztwo na początku lipca Szacunkowskazy Chin Spr Sprs posiadają 220 milionów beczek ropy naftowej, co odpowiada 15 dniom popytu. “Wiadomości Sprs pojawia się w czasie, gdy przestraszenie w Shell (Lon: RDSA) Platforma Marsa zmusza chińskie majors do wspomagania alternatyw, ponieważ wiele z 10-12 milionów baryłek Cargoes Marsa kupił na wrześniu i październikowe ładunki Anulowane, “Aspekty Energy Analityk Liu Yuntao powiedział. Liu przewiduje, że aukcje uwolniłyby w większości 10-15 milionów beczek na raz.

Royal Dutch Shell PLC W czwartek odwołał niektóre ładunki eksportowe z powodu uszkodzenia obiektów z huraganu Ida.

.