Chiny nowe ceny domów mniej w DEC na promocje, złagodzenie krawężników przez Reuters

Chiny nowe ceny domów mniej w DEC na promocje, złagodzenie krawężników przez Reuters

Chiny nowe ceny domów mniej w DEC na promocje, złagodzenie krawężników przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Budynki mieszkalne i biurowe są widoczne w Pekinie, Chiny, 10 stycznia 2017 r Reuters / Jason Lee

Pekin (Reuters) -China Nowe ceny domów spadły wolniej w grudniu niż miesiąc wcześniej, oficjalne dane pokazały w sobotę, jak Krańcówka marginalna na krawężniki, a promocje przez deweloperzy pomogły stabilizować zapotrzebowanie.

Średnie nowych cen w Chinach 70 głównych miast w Chinach spadł o 0,2% w grudniu od miesiąca wcześniej, wolniej niż spadek o 0,3% w listopadzie, zgodnie z obliczeniami Reuters z danych opublikowanych przez National Bureau Statistics (NBS).

Chin Rynek nieruchomości zwolnił od czerwca 2021 r. Jako regulatory wszedł do ich kampanii delevering wbrew branży, wywołując domyślne domyślne w niektórych mocno wdzięcznych firmach.

, ale spadek moderowany jako organy i deweloperzy nieruchomości w wielu miastach wprowadziło środki W grudniu do zwiększenia sprzedaży domu z samorządami zapewniającymi dotacje dla kupujących i firm nieruchomości oferujących zniżki.

miesięcznych cen odebranych w 15 z 70 miast, z dziewięciu miast, które zgłosiły wzrost cen w listopadzie.

“Rynek nieruchomości jest stopniowo oddalony przez okres najtańszego kredytu” – powiedział Zhang Dawei, główny analityk w agencji nieruchomości Centaline. Miasta pierwszego i drugiego poziomu będą pierwszymi, które pojawiają się z kryzysu, powiedział.

Nowe ceny domowe wzrosły o 2,6% rok do roku w grudniu, wolniejszy niż wzrost 3,0% odnotowany w listopadzie.

W niedawnej notatce Analitycy Economics Oxford stwierdzili, że oczekują, że władze centralne i lokalne do podjęcia kroków w celu zawarcia ryzyka z niewypłacalności deweloperów nieruchomości, takich jak zwiększenie kredytu do sektora i poprawienie ścisłych “Trzy czerwone linie” Polityka wprowadzona do Curb Auring przez programistów.

. Przedłużenie płatności przyznane przez obligatariusze do belemerapered Developer China Evergrande Group przyszedł jako władze coraz bardziej podkreślają potrzebę utrzymania stabilności gospodarczej.

YAN YUJIN, Dyrektor Badań Na podstawie Szanghaju E-House Chiny Instytut Badań Badawczych i Rozwoju powiedział, że oczekuje, że polityki własności będą nadal łatwe w pierwszym kwartale, biorąc pod uwagę duży wpływ na rynek nieruchomości.

“Dane grudniowe jest pozytywnym znakiem, wskazując na ceny domów, które nie spadają dalej”.

.