Chiny mówią \”zielone\” olimpiady, ale przygotowuje się do walki Smog przez Reuter

Chiny mówią \"zielone\" olimpiady, ale przygotowuje się do walki Smog przez Reuter

Chiny mówią \”zielone\” olimpiady, ale przygotowuje się do walki Smog przez Reuter

5/5 © Reuters. Wieże komórkowe, których wygląd przypomina, że ​​drzewa stoją na zboczu w pobliżu Narodowego Centrum Cross-Country Roonment-Organized Media Tour do Pekin 2022 Winter Olimpiady w Zhangjajakou, prowincja Hebei, Chiny Grudzień 21, 2021. Reuters 2/5

Przez Muyu Xu i David Stanway

Zhangjiakou, Chiny (Reuters) – Chiny korzystają z zimowych Igrzysk Olimpijskich, aby poprowadzić wysiłki w celu poprawy środowiska, ale kapitał Smog-Prone Capital Beijing wciąż przygotowuje się do najgorszego, jak krosienka ceremonii otwarcia.

Pekin poprawił jakość powietrza, ponieważ Chiny zdobyła swoją ofertę do goszczenia gier, ale Ministerstwo Ekologii i środowiska wspomniano o zimowym ryzyku smogu pozostał “ciężki”.

rzecznik Ministerstwa Liu Youbin powiedział dziennikarzom w czwartek, że plany awaryjne były na miejscu.

“Kiedy nadejdzie czas, Pekin i Hebei zostaną prowadzone, aby przyjąć rozsądne Środki ochrony środowiska zgodnie z prawem “, powiedział.

pogłosek, że zanieczyszczający ciężkie branże w okolicy byłyby pomalowane z 1 stycznia” nie prawda “, jednak powiedział.

krytyków ostrzeganych w 2015 r. – Kiedy Chiny Wygrał swoją ofertę – że zimowe Olimpiady mogą być przyćmione przez niebezpieczne smog w regionie zdominowanym przez ciężki przemysł. Chiński prezydent Xi Jinping następnie przyniósł następnie “zielone” gry, a Hebei obiecał “przekształcić i ulepszyć” swojej gospodarki przemysłowej.

Od tego czasu Chiny posadziły tysiące hektarów drzew w Pekinie i okolicznych prowincji Hebei, zbudowały rozległe fermy wiatrowe i solarne oraz przeniesiono setki przedsiębiorstw.

w Zhangjiakou City, 200 km (125 mil) na północny zachód od Pekinu i Gospodarza Wydarzenia narciarskie i snowboardowe, 26-letni amatorskie narciarz Deng Zhongping powiedział, że już poczuł różnicę.

“Kiedy przyszedłem do Pekinu kilka lat, cierpiałbym z nieżytem nosa z powodu zanieczyszczenia, ale jakość powietrza w Beijing-Tianjin-Hebei bardzo się poprawiła” – powiedział.

“Myślę, że jakość powietrza w ośrodku narciarskim Zhangjiakou jest jeszcze lepsza niż niektóre zagraniczne ośrodki narciarskie”.

W 2016 r., Średnie stężenia PM2.5 w regionie Beijing-Tianjin-Hebei stały przy 71 mikrogramach na metr sześcienny i wzrosły do ​​ponad 500 mikrogramów na zimie. Który porównuje średnio 40 mikrogramów od stycznia do września w tym roku.

Czytanie w Pekinie było 33 mikrogramy w pierwszych trzech kwartałach, spotkanie z 35-mikrogramami w Chinach, choć przekraczając zalecaną światową organizację zdrowotną 5 mikrogramów i prawdopodobnie wzrośnie znacznie wyższą zimą.

“Chiny wygra wiele medali na zimowych igrzyskach olimpijskich, ale smog … mógł zanurzyć gry w trudnościach” The Washington Międzynarodowy fundusz dla środowiska Chin powiedział wcześniej w tym roku.

Greening Gry

urzędników powiedział podczas wycieczki zorganizowaną w tym tygodniu, że wszystkie 26 obiektów olimpijskich w Pekinie i prowincji Hebei będą w 100% zasilane energią odnawialną. Ponad 700 pojazdów napędzanych wodorem zostanie również wdrożone, pomimo rządu spadającego na cel produkcji wodoru.

preparatów obejmowały program sadzenia drzewa, który zwiększył zasięg lasu w Zhangjiakou do 70% -80%, o 56% wcześniej.

Chin również powiedział, że za pierwszym razem sprawi, że gry “neutralne węgla”. Grupa środowiskowa Greenpeace powiedziała jednak bez większej liczby danych, trudno byłoby ocenić, czy cel został rzeczywiście spełniony.

niedobór wody to kolejny problem, zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie sztucznego śniegu i lodu.

Organizatorzy powiedzieli, że gry nie umieściłyby dodatkowej presji na lokalne dostawy wody i polegać na cysternach, które zebrał spływ górski i opady deszczu w lato – zgodnie z szerszymi wysiłkami w Chinach, aby stworzyć “kołową” gospodarkę, w której zasoby są w pełni wykorzystane i recyklingowe.

“Wszyscy jesteśmy samowystarczalnym i ekologicznym okrągłym,” powiedział Wang Jingxian, członek Komitetu Planowania Gry 2022.

.