Chiny Mega banki rozszerzają zyski zysku na złagodzących pożyczek przez Bloomberg

Chiny Mega banki rozszerzają zyski zysku na złagodzących pożyczek przez Bloomberg

Chiny Mega banki rozszerzają zyski zysku na złagodzących pożyczek przez Bloomberg

© Reuters. Chiny Mega Banks rozszerzają zyski z wyjątkiem złych kredytów

(Bloomberg) – największe banki państwowe w Chinach rozszerzyły ich odzyskanie zysków w trzecim kwartale, napędzane przez rosnące zapotrzebowanie kredytu i poprawę jakości aktywów, nawet jako zamypywanie buntrów w rozlegjanej nieruchomościach, nawet jako zamykające się zamieszanie aktywów. rynek.

Bank of China Ltd. poinformował o 13% wzrost zysku w trzecim czwartym, podczas gdy Bank of Communications Co. dostarczył o 38% zysku, według zgłoszeń w piątek. Oba kredytodawcy odnotowali spadek w stosunku do ich nie wykonujących wskaźników kredytów z końca ubiegłego roku.

Po zaksięgowaniu, aby pomóc milionom walczących biznesowi biznesu z tanich pożyczek podczas pandemii, ściśle zarządzany 52 $ bilionów branży bankowości wystawił powrót wraz z gospodarką w tym roku. Ale teraz stoi przed ponownym zagrożeniom, ponieważ rynek mieszkaniowy naród leczy się po tym, jak Pekin zaciśnięty na łatwy kredyt, który wraz z energią elektryczną Niedobory ciągnęły wzrost gospodarczy w najnowszym kwartale.

“Utrzymujemy naszą prognozę dla wyraźnego spowolnienia w sektorie nieruchomości Chin i ogólnej gospodarki oraz dalszy wzrost wartości domyślnych kredytowych i pożyczek bez wykonywania”, Nomura Holdings (NYSE: NMR) Inc. Ekonomiści prowadzone przez Ting LU napisał w październiku . 25 Uwaga

Chin Rynek nieruchomości został kołysany przez kryzys zadłużenia w Chinach Evergrande Group po wieloletniej kampanii przez urzędników w Pekinie, aby wyciąć dźwignię i zapobiec bańce. Sektor prowadzi teraz rekordowy wzrost wartości domyślnych na rynku obligacji w Chinach.

chińskich banków miał ponad 51,4 bilionów juanów wyjątkowych pożyczek Do sektorze nieruchomości od września, wzrost o 7,6% z roku wcześniej. Ekspozycja była więcej niż jakakolwiek inna branża i stanowiła około 27% całkowitego kredytu narodu, zgodnie z oficjalnymi danymi.

Ogólnie rzecz biorąc, około 41% aktywach systemu bankowego w Chinach były bezpośrednio lub pośrednio związane z sektora nieruchomości do końca ubiegłego roku, a wszelkie ślizganie cen nieruchomości może prowadzić do skutków pukania na jakość aktywów z powodu wyższych stawek domyślnych W powiązanych sektorach i niższej wartości zabezpieczenia, zgodnie z Citigroup Inc (NYSE: C).

Stres dla firm zajmujących się nieruchomościami dodaje szereg szerszych zagrożeń dla gospodarki Chin, która zależy od rynku mieszkaniowego przez około 30% produktu krajowego brutto. Ceny domowe spadły we wrześniu po raz pierwszy od sześciu lat, podczas gdy inwestycje w nieruchomości przesunął się po raz pierwszy od ubiegłego roku.

Nawet tak, regulatory ślubowały Krzywa na rynku nieruchomości, odwołanie obaw, że kryzys otaczający Evergrande będą miały jakiekolwiek ważne wpływ na profil kredytowy sektora. Podczas gdy urzędnicy powiedzieli bankom, aby ponownie przyspieszyć kredyty hipoteczne, bank centralny wskazał, że ryzyko zarażenia od Evergrande są “kontrolowane” i ekspozycja w indywidualnej instytucji finansowej jest ograniczona.

Chin Bank Centralny pchnął prawie bilion juanów do systemu bankowym W ciągu ostatnich dwóch tygodni, aby poradzić sobie z potrzebami miesiąca, takimi jak produkty podatkowe i lokalne wydania długu.

W międzyczasie Chiny wznosiły wysiłki w celu wzmocnienia swojego systemu finansowego poprzez nakładanie twardszych wymogów kapitałowych w 19 bankach wyznaczonych przez bank centralny W tym miesiącu jako “ważny systemowo”. ICBC, Bank Budowy, Bank Rolniczy i Bank Chin stoją w obliczu dopłaty kapitałowej o 1% na najwyższym poziomie minimalnego stosunku podstawowego poziomu, wymogiem mniej uciążliwe niż inne systemy bankowe, w tym w Singapurze.

“Odzwierciedla to stopniowe podejście władz do wzmocnienia stabilności finansowej ze względu na potencjalne negatywne skutki, bardziej rygorystyczny system kapitałowy może mieć wzrost,” Analityk służby dla inwestorów Moody’ego Nicholas Zhu napisał w notatce.

© 2021 Bloomberg L.P.