Chiny Juan na najwyższym zamknięciu od czerwca na XI, Biden Call by Bloomberg

Chiny Juan na najwyższym zamknięciu od czerwca na XI, Biden Call by Bloomberg

Chiny Juan na najwyższym zamknięciu od czerwca na XI, Biden Call by Bloomberg

© Reuters. Chiny Juan wyznaczony na najwyższy bliski od czerwca na XI, Biden Call

(Bloomberg) – Yuan Chin kieruje się najsilniejszymi blisko w prawie trzech miesięcy, jako rozmowa między obecnymi Xi Jinping a Jego amerykańską odpowiednikiem podniesionymi nadzieje na lepsze stosunki między dwie narody.

Chińska waluta wzrosła nawet o 0,2% do 6,4446 na dolara, ustawiony na najsilniejszy poziom zamknięcia od 16 czerwca przycenął do przechowywania regularnych komunikatów, chociaż amerykański przywódca wyraził frustrację z ostatnimi martwymi rozmówami.

Rajd mógł popychać juanów z wąskiego 1,3% zespołu, został zapakowany od połowy czerwca. Chińska waluta pozostała sprężyste, pomimo odrodzenia w sprawach Covid i Crackdown Pekinu w największych firm technologicznych kraju, Dzięki ostrożnym podejściu władz w łagodzeniu polityki i wpływy kapitałowe na rynki na lądzie.

“Rozmowa powinna pomóc w poprawie nastrojów ryzyka w krótkim okresie” – powiedział Zhou Hao, ekonomista w Commerzbank AG (OTC: CRZBY). W najbliższej kadencji “, czy zyski w juanów może być kontynuowany porusza się w dolara. ”

XI powiedział podczas rozmowy, że Chiny-U.s. Według chińskich mediów państwowych powinny wrócić do prawej ścieżki. Wezwanie było drugim między przywódcami i przychodzi, ponieważ relacja staje się coraz bardziej przeciwnika. Rozmowa została zainicjowana przez Biden po spotkaniach z udziałem swoich urzędników gabinetowych i chińskich odpowiedników w ciągu ostatnich miesięcy pozostawali niesprawiedliwie.

Mried Yuan pared zyski, aby handlować o 0,13% silniejszy w 6.4475 od 12:02 p.m. W Szanghaju, podczas gdy waluta offshore wzrosła 0,14%. Kupili kilka dużych chińskich banków Dolar po juanach skoczył pośród nagłówków na temat połączenia, które pomogły złagodzić rajd, według handlowców. Prosili, aby nie być nazwani, ponieważ nie są uprawnione do rozmowy z mediami.

Yuan ledwo przeniósł się od początku czerwca, po skakaniu 1,5% w drugim kwartale pośród spadku dolara. Miesiąc jednorazowych zmienności Onshore Yuan w ciągu czwartego dnia na najniższy poziom w ponad dwóch latach, sugerujący handlowcy oczekują waluty pozostanie stabilną.

Spokój w chińskim rynku walutowym może jednak się skończyć, ponieważ juan osłabi się na łańcuchu pieniężnym Banku Centralnego, według Claudio Piron, współlokatora Azji Wymiana walut i strategii stawki w Banku Ameryki (NYSE: BAC) w Singapurze. Waluta spadnie do 6,60 roku na koniec roku, poziom niewidoczny od końca 2020 r., Dodał.

“Oznaki gotowości do szturchania dwustronnych rozmów na a Poważniejsza ścieżka może być netto pozytywna dla walut juanów i regionalnych, “powiedziała Yanxi Tan, strategie wymiany walut w Malayan Banking Bhd. W Singapurze. Ale pokój każdego dalszego postępu “może być ograniczony bez bardziej dostrzegalnego tłumaczenia na zmiany polityki”.

© 2021 Bloomberg L.P.