Chiny Eksport Exports Beat Prognozy, oferują bufor do spowolnienia gospodarki przez Reuter

Chiny Eksport Exports Beat Prognozy, oferują bufor do spowolnienia gospodarki przez Reuter

Chiny Eksport Exports Beat Prognozy, oferują bufor do spowolnienia gospodarki przez Reuter

© Reuters. Plik Foto: Pojemniki są widoczne w Yangshan Głębokie Port w Szanghaju, Chiny 19 października 2020. Reuters / Ally Song / Photo Zdjęcie

Pekin (Reuters) -China Wzrost eksportu spowolnionych w październiku, ale pokonać prognozy, pomógł przez rozkoszowanie globalnego popytu Przed zimowym pory roku, łagodzący chrupnięcie mocy i poprawa łańcuchów dostaw, które były źle zakłócone przez pandemię koronawirus. Jednak

, importuje oczekiwania analityków, prawdopodobnie wskazując na ogólną słabość popytu krajowego.

przesyłek wychodzących podskoczył 27,1% w październiku z roku wcześniejszego, wolniejszego niż września 28,1% zysku. Analitycy odpytywane przez Reuterów mieli prognozowany wzrost złagodzić do 24,5%.

Zhiwei Zhang, główny ekonomista w zarządzaniem aktywami PINPOINT, powiedział, że silny eksport pomógłby złagodzić osłabienie gospodarki krajowej i dać rządowi większy pokój dla manewru Polityka ekonomiczna.

“Rząd może sobie pozwolić na czekanie do końca roku, aby poluzować politykę pieniężną i fiskalną, teraz, że eksport zapewni bufor do wygładzenia spowolnienia gospodarczego” – powiedział.

Ostatnie dane wskazywały na spowolnienie w produkcji. Aktywność fabryki skurczyła się na drugim miesiącu w październiku, oficjalna ankieta pokazała, podczas gdy wzrost produkcji przemysłowej złagodzącej do najniższej od 2020 r. – Pierwsza fala pandemii.

ograniczeń łagodzących

, w ramach interwencji ciężkiej rządu, niektóre ograniczenia dostawy zaczęły łatwo ułatwić w ostatnich tygodniach, w tym kryzys mocy, który został wywołany niedoborem węgla, trudniejszych normy emisji i silnego popytu przemysłowego.

Premier Li Keqiang powiedział we wtorek rząd podjęcia działań w celu wsparcia sektora przemysłowego jako gospodarki stoi przed odnowionym presją w dół.

. Import wskoczył o 20,6% w październiku od roku wcześniej, przyspieszając zysk o 17,6% w wrześniu, ale znacznie poniżej oczekiwań na wzrost 25%.

Goldman Sachs (NYSE: GS) Dane wykazały wartość importu ropy naftowej wzrosła o 56,3% rok do roku, o mocy 34,9% we wrześniu, a wartość importu węgla wzrosła 292% rocznie, przyspieszając dalej od 234% zysku we wrześniu, ponieważ globalny kryzys energetyczny i wyzdrowienia wyzdrowienia wyzdrowienia doprowadziła ceny towarowe.

Chiny opublikował nadwyżkę handlową o 84,54 mld USD w zeszłym miesiącu, najwyższy na płycie. Był również powyżej prognozy sondażu w wysokości 65.55 mld USD i nadwyżkę września 66,76 mld USD.

Druga co do wielkości gospodarki na świecie wzrosła 4,9% w kwartale lipca-września z roku wcześniej, najsłabsze czytanie od trzeciego kwartału ubiegłego roku.

Nadwyżka handlowa Chin ze Stanami Zjednoczonymi wynosiła 40,75 miliarda dolarów w październiku, Obliczenia Reutera oparte na danych celnych pokazywały, z 42 mld USD we wrześniu we wrześniu.

U.S. Przedstawiciel handlowy Katherine Tai Zobowiązany w zeszłym miesiącu, aby wykluczyć niektóre chińskie import z taryfów, przy jednoczesnym naciśnięciu Pekinu nad jej brakiem obietnic wykonanych w transakcji handlowej “Faza 1” wykonany w ramach Administracji Trump.

.