Chiny do dokręcania antymonopolowych egzekwowania prawnych – nowa głowa biura antymonopolowego przez Reuters

Chiny do dokręcania antymonopolowych egzekwowania prawnych - nowa głowa biura antymonopolowego przez Reuters

Chiny do dokręcania antymonopolowych egzekwowania prawnych – nowa głowa biura antymonopolowego przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Kamera nadzoru bezpieczeństwa z widokiem na ulicę jest na zdjęciu obok pobliskiej flagi flusion w Chinach w Pekinie, Chiny 25 listopada, 2021. Reuters / Carlos Garcia Rawlins

Pekin (Reuters) – Chiny Bureafile Antimonopoly zwiększy prawne egzekwowanie monopolistyczne Zachowanie i wypchnij zmienione prawo antymonopolowe w celu poprawy ram regulacyjnych, powiedział Gan Lin, szef National Antimonopoly Bureau.

Chiny W zeszłym miesiącu Podwyższony starszeństwo jednostki antymonopulatora rynku, Krajowe Biuro anty-Monopoly i mianowany Gan jako szef, ruch, który pomógłby badaczy antymonopolowych zyskować zasoby podczas badania fuzji i przejęć.

GAN powiedział, że Chiny nadal stoi “niewystarczającą karę” dla niektórych działań monopolistycznych, podczas gdy niektóre przepisy antymonopolowe pozostają na poziomie podstawowym.

“z szybkim rozwojem Gospodarki cyfrowej oraz nowych branż i modeli biznesowych pojawiających się po drugim, istnieją duże różnice w trybach konkurencji między nową a tradycyjną gospodarką “- powiedział Gan w wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie administracji państwowej w zakresie regulacji rynku (SAMR) ) W niedzielę.

“Istnieje pilna potrzeba dalszej poprawy przepisów antonopolowych i rozporządzenia przemysłowego.”

Chiny rzuciła swoje stosunkowo stosunkowo Laissez-Faire podejście do regulacji rynku sektora internetowego w dramatycznej modzie w tym roku, blokowanie fuzji i nakładanie rekordu 2,75 miliarda dolarów Gościa na E-Commerce Gibant Alibaba (NYSE: BABA) Group gospodarstwa do nadużywania jej pozycji rynkowej.

Alibaba został zaangażowany w praktykę “wybierając jedną z dwóch”, w którym e- Platforma handlowa dostawcy dostawców sprzedaży na rywalizujących miejscach.

GAN powiedział, że ta praktyka nie była widoczna Podczas corocznego festiwalu zakupów “618 zakupów” i singli “w tym roku po biurku wyrzucił rektyfikację szeroką sektorową.

W październiku nakładał 527 milionów dolarów w Gigancie Dostawy Żywności Meituan za nadużywanie jego dominacji.

“Zakupy konkurencji rynkowej wykazała wielką poprawę, a mniejsze operatorzy biznesowi zdobyli szerszą przestrzeń” – powiedział Gan.

Na następny krok, Biuro wszedł do przeglądów skoncentrowanych przedsiębiorstw i będzie nadal zapobiegać fuzji zakłócających rynek i ograniczyć nadmierną ekspansję kapitałową, powiedział Gan.

.