Chiny do Aukcji Off Regulacji Oil, aby pomóc w refinansowaniu przez Reuters

Chiny do Aukcji Off Regulacji Oil, aby pomóc w refinansowaniu przez Reuters

Chiny do Aukcji Off Regulacji Oil, aby pomóc w refinansowaniu przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Rośliny rafineryjne Chambroad Petrochemicals są widoczne w boksie, prowincji Shandong, Chiny, 10 maja 2016 r. Reuters / Meng Meng / File Photo

Pekin (Reuters) -China’s State Reserves Administration podawanie w czwartek zwolniłoby rezerwy ropy naftowej Rynek za pośrednictwem aukcji publicznej w celu ułatwienia presji wysokich kosztów surowców na domowych rafinerach.

Uwolnienie, opisane jako pierwszy, zostanie wykonane w fazach i jest przeznaczony głównie do zintegrowanych rafinacji i zakładów chemicznych, krajowa administracja rezerwami strategicznymi wspomniana w oświadczeniu. Potencjalnie wyklucza udział niektórych mniejszych, niezależnych rafinerów znanych jako “czajniaki”.

Ruch będzie “lepiej ustabilizować dostawy rynku krajowego i popytu i skutecznie gwarantują bezpieczeństwo energetyczne kraju”, dodana administracja, bez określania objętości surowego, który będzie sprzedał lub kiedy.

. Chiny, największy na świecie importer ropy naftowej, słynie skrywa się o jego strategicznym rezerwacie naftowym (SPR).

Wielokrotnie podjęto kroki w celu ochłodzenia rajdu w cenie kluczowych towarów w tym roku, a nawet licytowanie państwowych rezerwatów metalowych po raz pierwszy w ponad dekadzie, aby utrzymać koszty producentów.

Nawet tak, inflacja bramy fabrycznej trafiła 13-letni wysokość w sierpniu, pokazywały dane wcześniej w czwartek.

Niebieskie ogłoszenie z Respones Administration jest wraz z benchmarkiem Brent ropy ropy naftowej około 40% w tym roku pośród odbicia w zapotrzebowaniu na energię po upadku LED Coronavirus-LED w 2020 r.

Brent spadł jak najwięcej 1,9% po ogłoszeniu przed powrotem do handlu o 0,4% przy 72,89 USD beczkę od 1502 GMT.

Aspekty Energetyczne Doradztwo na początku lipca Szacuje się Chin Spr Sprs Hold 220 milionów beczek ropy naftowej, co odpowiada 15 dniom popytu.

“Sprężyny News pojawia się w czasie, gdy przeliczenie w Shell (LON: RDSA) platforma MARS jest zmusza chińskie majors do wspomagania alternatyw, ponieważ wiele z 10-12 milionów beczek Cargoes Mars kupił na wrześniu i załadunki październikowe zostały anulowane, “Aspekty Energy Analityk Liu Yuntao powiedział.

Royal Dutch Shell PLC Zamknij platformę Marsa w Zatoce Meksykańskiej późno w zeszłym miesiącu, gdy zbliżył się Hurricane Ida.

LiU przewiduje wydania za pośrednictwem aukcji sprzedawałoby najwyżej 10-15 milionów beczek na raz.

Ostatnią liczbą publicznymi dla Chin Spr dostały w 2017 r., Kiedy Krajowe Biuro Statystyki powiedział, że kraj zbudował dziewięć podstawowych podstaw do przechowywania z całkowitą zdolnością rezerwową 37,73 mln metrów sześciennych lub 237,66 mln baryłek, ropy naftowej.

.