Chiny Cranks up projekty intensywnie intensywne jako kryzys klimatyczny rośnie, programy badawcze przez Reuters

Chiny Cranks up projekty intensywnie intensywne jako kryzys klimatyczny rośnie, programy badawcze przez Reuters

Chiny Cranks up projekty intensywnie intensywne jako kryzys klimatyczny rośnie, programy badawcze przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Foto: Elektrownia spalania węgla widać za fabryką w mieście Baotou, w Chinach Wewnętrznych Mongolii Autonomiczny region, 31 października 2010 r. Reuters / David Gray / 2/2

przez David Stanway

Szanghaj (Reuters) ) – Chiny ogłosili wyniki nowych projektów węgla i stali intensywnych w pierwszej połowie 2021 r., Badania wykazały w piątek zaledwie kilka dni po kluczowym raporcie ONZ wezwał natychmiastowe działanie globalne, aby ograniczyć stosowanie paliw kopalnych i zapobiec ucieczce zmiany klimatu.

Push macie jako eksperci klimatyczni napędza rządy na całym świecie, aby wziąć drastyczne działanie w coraz bardziej powszechniejsze wydarzenia pogodowe, jak śmiertelne pożary, suszę, a nawet najwyższe opady Środkowej Chin w 1000 lat https://www.reuters.com/world/ Chiny / Zhengzhou-Floods-Serve-Chinas-Urban-Planners-Deadly-Warning-2021-07-23 – Wydarzenia, że ​​eksperci mówią bezpośrednio z wpływem człowieka na środowisko przez emisje węglowe.

“Reszta świata otrzymuje wiadomość https://www.reuters.com/business/environment/what-thy-said-about-code-red-un-ccate-Science-report-2021-08- 09, że nadszedł czas, aby odejść z dala od węgla, ale interesy węgla w Chinach przeciągają ich stopy, a rząd centralny nie wrzuca ich w “- powiedział Christine Shearer, dyrektor programu węgla w Global Energy Monitor (GEM), USA myślą Zbiornik, który wspólnie autoryzował sprawozdanie na temat projektów Carbon w Chinach z Centrum Helsinkami na badaniach na temat energii i czystego powietrza (Crea).

W pierwszej połowie, Chiny, największy na świecie konsument węglowy i źródło gazów cieplarnianych ociepleniach klimatu, ogłosił plany budowania 18 nowych pól wybuchowych, bardziej niż w całym ubiegłym roku, zgodnie z Crea-Gem badania. Zaproponowano również kolejne 43 jednostki elektrowni z węglem, badania wykazały.

. Chiny obiecały obniżyć emisję dwutlenku węgla do zera netto do 2060 r., Ale stoją w obliczu rozwijających się połączeń, aby ustawić bardziej ambitne cele i działać szybciej.

Panel międzyrządowy ONZ w zakresie zmian klimatycznych (IPCC) ostrzegał w prawie 4000 stron w tym tygodniu, że zmiana klimatu “wpłynęła na każdy zamieszkany region na całym świecie” i był w niebezpieczeństwie sprysowania poza kontrolą.

U.n. Sekretarz Generalny Antonio Guterres opisał raport jako “kod czerwony dla ludzkości”, który powinien “brzmieć śmierć KNella do paliw węglowych i kopalnych”.

Jednakże, zgodnie z badaniem Crea-Gem Chiny rozpoczęły budowę na 15 Gigawatach (GW) nowej mocy opalanej węglem w pierwszej połowie. To wolniejsze tempo niż w ubiegłym roku, ale nadal wynosi jedną roślinę na tydzień i wystarczy, aby włączyć około 4,5 miliona domów – więcej niż w miastach wielkości Londynu lub Nowego Jorku.

“Tempo lodowcowe zmiany”

Emisje gazów cieplarnianych w Chinach wzrosły po zamknięciach COVID-19, a wskaźniki wzrostu zaczęły tylko powoli w drugim kwartale w tym roku, powiedział studium Crea-Gem.

Lauri Myllivirta, Crea Lead Analyst, powiedział, że Choice obecnie stara się ograniczyć pożyczki majątkowe, że podlegają budowie nowych domów, kluczowym czynnikiem w ostatnim wzroście emisji, ciągłej inwestycji w energię na bazie węgla i stali “niepokojące”.

“Jest to miejsce, w którym potrzebna jest znacznie szybsza przesunięcie, a obecne lodowe tempo zmiany nie jest zgodne z pilnością szczytu globalnych emisji” – powiedział.

China jeszcze nie skomentowała raportu IPCC i wcześniej stwierdził, że rozpocząłoby tylko cięcie zużycia węgla z 2026 r.

XIE Zhenhua, Najlepsze wysłanie klimatu Chin, powiedział w zeszłym tygodniu, że istniejące cele już wymagały “niezwykle żmudni wysiłki “Z kraju Całkowita emisja ustawiona na szczyt w 2030 r. W niższej stopie na mieszkańca niż Stany Zjednoczone, Japonia lub Europa.

.