Chiny Ceny Ceni Notch Najgorszy tydzień od maja na Govt Interwencji przez Reuters

Chiny Ceny Ceni Notch Najgorszy tydzień od maja na Govt Interwencji przez Reuters

Chiny Ceny Ceni Notch Najgorszy tydzień od maja na Govt Interwencji przez Reuters

© Reuters. Mężczyźni stoją samochodem w pobliżu elektrowni węglowej w Szanghaju, Chiny 21 października, 2021. Reuters / Aly Song

przez Shivani Singh i Muyu Xu

Pekin (Reuters) – Chiny Futures Thermal Węgla Futures zanurzone w piątek i zwrócił się w ich Najgorszy tydzień w ciągu pięciu miesięcy, po najsilniejszej interwencji w Pekinie w latach, aby zwiększyć dostawy i fajne zbieżne ceny towaru wśród powszechnego kryzysu mocy.

Najczęściej obrotowany umowy na temat wymiany towaru Zhengzhou, w celu dostawy w styczniu, uderzył w niższy dzienny limit obrotu 14% i rozliczany w 1 408.4 juanów (220 USD) tonę.

był prawie 30% poniżej rekordu wysokiego trafienia we wtorek i prawie 15% na tydzień, największy spadek tygodniowy od maja.

Umowa później spadła kolejne 6,1% w piątkowej sesji nocnej, która liczy się w ramach poniedziałkowego dnia handlowego i spadła o 3,4% na 1343 GMT.

koksowania węgla rzuciła 11,1% i koktajle futures spadły o 9% na wymianie towaru Dalian w piątek, przedłużając straty z wcześniejszych sesji.

“Widzimy teraz owoce reakcji dostaw w Chinach, ponieważ rząd dał Górników Carte Blanche do produkcji w niektórych przypadkach – nawet zezwala na relaksację kontroli bezpieczeństwa w niektórych przypadkach” – powiedział Atilla Widnell, dyrektor zarządzający w nawigacjach towarów w Singapurze.

“Akcja wyceny parabolicznej w dużej mierze reprezentowała strach przed nabywcami niezdolnymi do źródła wystarczających woluminów do podawania elektrowni i pieców koksu – powiedział Widnell.

“Dlatego możemy spodziewać się, że ceny upadły prawie tak szybko, jak zwrócili się teraz, że fala dostaw jest przychodząca” – dodał.

Grafika: Walcówka-Ster: https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/ce/zdvxorjmrpx/coalster.jpg

Chiny pchnie górników węgla, aby zwiększyć Wyjście i import turystyczny, dzięki czemu elektrowni mogą odbudować zapasy przed zimowym sezonem grzewczym, ale analitycy twierdzą, że niedobory mogą się utrzymywać przez co najmniej kilka miesięcy.

W piątek prezydent Xi Jinping powiedział, że Chiny podejmą starania, aby zapewnić stabilną dostawę węgla i energii elektrycznej do wykorzystania ekonomicznego i społecznego, a także powołał więcej eksploracji i rozwoju ropy naftowej i gazu, zgłoszone media stanowe.

Chin Planowanie państwowe, krajowy Komisja Rozwoju i Reforma (NDRC), wystawiła kilka oświadczeń od wtorkowej nocy, że studiuje sposoby prowadzenia cen wracania do “rozsądnego zakresu” i złamanie “nadmiernych zysków” w węglu Firmy.

W piątek NDRC stwierdził, że odbyło się spotkanie z dużymi firmami, w tym rafiner ropy naftowej Sinopec (NYSE: SHI), gigantyczny gigantyczny Chinalko i Steelmaker Chiny Baowa na “Racjonalne” wykorzystanie energii przez przemysł w czwartek w czwartek I powiedział, że powinni podjąć prowadzenie w oszczędności energii i redukcji węgla.

NCRC “stwierdził, że nieokiełznane szybowarstwo cen węgla jest częściowo napędzane przez te, które mają na celu uderzenie w jackpot, wykorzystując zasilacz opadający na faktyczną potrzebę”, chińskie państwo media wylotowe Chiny Daily napisał w czwartek.

Powinien być “Zero tolerancji na gromadzenie węgla”, dodał gazetę. “Ogólnie rzecz biorąc pod uwagę wszelkie znaczenie, aby wzmocnić cen węgla, ponieważ będą stanowić zagrożenie dla codziennego życia ludzi, gdy są zimowe”.

Ze względu na zimne wiatry i deszcz, temperatury w większości części Chiny Środkowej i Wschodniej są obecnie niższe niż normalne, powiedział Narodowy Centrum Meteorologiczne.

Poczekaj i zobacz

ceny węgla Spot również uderzają w hamulce po tygodniu codziennego wzrostu, ponieważ niektóre z głównych producentów węgla Chin przycenili Cap Thermal Węgla w zimie i następna wiosna. Kluczowe przewożenie węgla, takie jak Qinhuangdao, które również zobowiązały się nie do wędrówek.

wyjścia węgla Chińskiego wzrasta po około 153 minach otrzymywanych zezwoleń na zwiększenie mocy. Od tego tygodnia codzienna produkcja wzrosła 4% od miesiąca temu do 11,6 mln ton.

Drugiego regionu górniczego Chin, Wewnętrzne Mongolia, oczekuje, że produkcja węgla 2021 przekroczyła 1,05 mld ton, codziennie zgłoszone dziennikom mediów państwowych, powołując się na konferencję Mongolii wewnętrzną. Wynosiłoby to z 1 miliarda 2020 r., Według National Bureau of Statistics Dane.

, ale handlowcy i elektrownie przyjmują podejście czekać i patrzeć.

“Ceny spadły z powodu interwencji rządowej, ale nie oznacza to, że sytuacja podaży i popytu widzi znaczącą poprawę”, powiedział handel węgla oparte na Shaanxi na stanie anonimowości.

Rząd wezwał miny I departamenty kolejowe do priorytetu podaży do elektrowni, podczas gdy inni użytkownicy energochłonności, takich jak zakłady cementowe i stalowe muszą walczyć o mały węgiel na rynku przy drogich cenach, dodał przedsiębiorca.

Danhua Chemical Technology, Firma chemiczna węgla, powiedział, że zatrzyma produkcję glikolu etylenowego z powodu niedoboru węgla.

płynnych zasobów

elektrowni nadal stoją w obliczu trudności w uzupełnianiu zapasów przed popytem zimowym, przedsiębiorcy ostrzegali.

Średnie akcje węgla w kluczowych chińskich elektrocja w tym tygodniu wyniosły mniej niż 80% poziomu ubiegłego roku, dane z Chin Transport i Stowarzyszenie Dystrybucji.

“Prawdziwe wyzwanie dla podaży węgla wystąpił po połowy listopada, kiedy codzienne stosowanie węgla w elektrowniach wzrośnie, ale eksploatacja i transport powolny z powodu ponurego pogody”, powiedział handlowiec węgla z głównym wspartym stanem Elektrownia o stanie anonimowości z powodu polityki firmy.

importu węgla było również tuleckie od środy, ponieważ sprzedawcy i kupujący czekają, aby zobaczyć pełny wpływ polityki Pekinu, powiedzieli handlowcy.

“Nikt nie chce obniżyć cen w oparciu o niektóre stwierdzenia rządowe” – powiedział handlowiec w Szanghaju zajmujący się węglem indonezyckim.

($ 1 = 6.3877 Chiński Yuan)