Chiński lipcowy aktywność fabryki Wzrost Slips do 15-miesięcznych niskich – Caixin PMI przez Reuters

Chiński lipcowy aktywność fabryki Wzrost Slips do 15-miesięcznych niskich - Caixin PMI przez Reuters

Chiński lipcowy aktywność fabryki Wzrost Slips do 15-miesięcznych niskich – Caixin PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: pracownik noszący maskę twarzy działa na linii produkcyjnej rowerowej rowerowej RIM w fabryce, ponieważ kraj jest trafiony przez nowatorski epidemia Coronavirus, w Hangzhou, prowincji Zhejiang, Chiny 2 marca 2020. Chiny codziennie przez Reuters / Plik pH

Pekin (Reuters) – Wzrost aktywności fabryki w Chinach wślizgnął się ostro w lipcu, ponieważ popyt zakontraktował po raz pierwszy w ciągu roku w części o wysokich cenach produktów, ankieta biznesowa pokazała w poniedziałek, podkreślenie wyzwań stojących przed koncentrowaniem produkcyjnym.

Indeks Manageratorów Managerów Kauxin / Markit (PMI) spadł do 50,3 w zeszłym miesiącu od 51.3 miesiąc wcześniej, najniższy poziom od kwietnia 2020 r.

analityków analizowanych przez Reuterów spodziewali się wskaźniku łagodzenia do 51.1. 50-znak oddziela wzrost od skurczu miesięcznie.

Chińska gospodarka w dużej mierze odzyskała z zakłóceń Spowodowane przez Pandemię Coronavirus, ale stanęło w obliczu nowych wyzwań w ostatnich miesiącach, takich jak wyższe koszty surowców, które przeciągnął wzrost zysku w firmach przemysłowych w czerwcu.

decydentów zintensyfikowały wysiłki na ograniczenie cen surowców, które mają marginesy producentów.

Słabsze wyniki w badaniu prywatnym, głównie obejmujące zorientowane na eksport i małych producentów, szeroko dostosowane do tych w oficjalnej badaniu wydanej w sobotę, że wykazało działanie rosnące w najwolniejszym tempie w ciągu 17 miesięcy.

“Gospodarka wciąż stoi w obliczu ogromnej presji w dół” – powiedział Wang Zhe, starszy ekonomista w Grupie Caixin Insight, w komentarzach uwolnionych obok danych. Wysokie ceny produktów sprowadzono popyt, zwłaszcza dla towarów konsumpcyjnych i towarów pośrednich, powiedział Wang.

Subindeksu dla nowych zamówień wymknął się ostro w skurcz po raz pierwszy od 2020 maja, Podczas gdy kolejny indeks produkcji spadł do najwolniejszego tempa ekspansji od marca w ubiegłym roku.

Ceny wejściowe nadal wznoszą się, choć w wolniejszym tempie niż poprzednie miesiąc, ale znacznie szybciej niż ceny produkcyjne, kładzenie presji na marginesy. Badane przedsiębiorstwa wspomniane ceny surowców, zwłaszcza na metale przemysłowe, pozostały wysokie.

“Zapotrzebowanie na rynek był wrażliwy na ceny produktów, które mają ograniczone przedsiębiorstwa władzę cenową” – powiedział Wang.

zamówień eksportowych wzrosły nieco szybciej niż miesiąc wcześniej, ale nadal w powolnym tempie, gdy pandemia zamyka się zapotrzebowanie zagraniczne. Fabryki zatrudniały więcej pracowników za czwarty miesiąc z rzędu, ale w wolniejszym tempie.

Wskaźnik zaufania do roku naprzód wślizgnął się do najniższego poziomu w ciągu 15 miesięcy.

.