Chiński eksport zwolnił, ale pozostają powyżej prognoz, w październiku przez Investing.com

Chiński eksport zwolnił, ale pozostają powyżej prognoz, w październiku przez Investing.com

Chiński eksport zwolnił, ale pozostają powyżej prognoz, w październiku przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Chiński wzrost eksportu wzrostu prognozy, ale spowolniły w październiku. Zwiększenie globalnego popytu przed świętami Bożego Narodzenia, chrupnięcie mocy, które jest łagodzące i poprawiające łańcuchy zasilające, które zostały źle zakłócone przez Covid-19, przyczyniły się do wzrostu.

Dane wydane w niedzielę wykazało, że eksport wzrósł 27,1% rok do roku, z prognozami przygotowanymi przez Investing.com przewidywania wzrostu 24,5% wzrostu i wzrostu 28,1% zgłoszonego we wrześniu.

Jednak ogólna słabość popytu krajowego rzuca cień na import, który wzrósł 20,6% rok do roku. Prognozy przygotowane przez Investing.com przewidywały wzrost o 25%, podczas gdy wzrost o 17,6% w poprzednim miesiącu.

Silny eksport pomógłby złagodzić osłabną gospodarkę krajową i dać rządowi większy pokój na manewr na temat polityki gospodarczej, zarządzanie zasobami Główny ekonomista Zhiwei Zhang powiedział Reuters.

“Rząd może sobie pozwolić na czekanie do końca roku, aby poluzować polityki pieniężne i fiskalne, teraz, że eksport zapewni bufora do wygładzenia spowolnienia gospodarczego” – dodał.

Niektóre ostatnie ograniczenia dostaw, w tym kryzys zasilający, który został wywołany niedoborem węgla, twardszych normy emisji oraz silne popyt przemysłowy, zaczął łagodzić w ostatnich tygodniach dzięki ciężkiej interwencji rządowej.

Premier Li Keqiang powiedział w zeszłym tygodniu rząd podejmowałby działanie w celu wsparcia sektora przemysłowego, gdy gospodarka stoi przed ponownym przedłużonym ciśnieniem.

Tymczasem dane wykazały również, że nadwyżka handlowa na październik wynosiła 84,54 mld USD, powyżej 65.55 miliarda dolarów w prognozach przygotowanych przez Investing.com i września 66,76 mld mld USD nadwyżki.

.