Chiński eksport rośnie najbardziej od 2018 r., ponieważ popyt na koniec roku rośnie przez Bloomberg

Chiński eksport rośnie najbardziej od 2018 r., ponieważ popyt na koniec roku rośnie przez Bloomberg

Chiński eksport rośnie najbardziej od 2018 r., ponieważ popyt na koniec roku rośnie przez Bloomberg

© Reuters. Chiński eksport rośnie najbardziej od 2018 r., gdy popyt na koniec roku wzrósł o

(Bloomberg) – chiński eksport wzrósł w listopadzie najbardziej od lutego 2018 r. z wyniku ożywienia popytu na świecie, podczas gdy wzrost importu utrzymał się.

Eksport wzrósł o 21,1% w dolarach w listopadzie od roku wcześniej, podczas gdy import zyskał 4,5%, administracja celna powiedział w poniedziałek. Pozostawiło to nadwyżkę handlową w wysokości 75,4 mld USD za miesiąc, co było największym wynikiem w danych z okresu co najmniej 1990 r. Ekonomiści prognozowali, że eksport wzrośnie o 12%, podczas gdy import wzrośnie o 7%.

Key Insights

Solidne dane handlowe Chin i ożywienie konsumpcji krajowej wskazuje na odbicie gospodarcze, które pozostało na dobrej drodze w listopadzie Globalny popyt zaczął się odzyskiwać przed ostatnim odrodzeniem się w przypadkach wirusów na niektórych z największych rynków w Chinach, w tym w USA i Europie. Eksport Korei Południowej, bellwether dla globalnego handlu, wzmocnione w listopadzie, podczas gdy chiny najnowsze zakupy menedżerów indeks pokazał pick-up w nowych zamówień eksportowych Nowe fale wirusów w Europie, Wielkiej Brytanii i gdzie indziej może dalsze zapotrzebowanie na paliwo do eksportu Chin osobistych narzędzi ochronnych i pracy z domu urządzeń, kluczowym czynnikiem wzrostu eksportu do tej pory Jednak może również ograniczyć globalny wzrost i ważyć na eksport, jak ograniczenia są zaostrzone ponownie. “Nowa blokada w Europie może przynieść presję spadkową na popyt zewnętrzny w czasie,” UBS Group AG (SIX: UBSG) ekonomiści pod przewodnictwem Ning Zhang napisał w nocie przed publikacją danych w miarę zbliżania się końca roku, Chiny muszą zwiększyć swój import z USA, aby spełnić warunki fazy jeden umowy handlowej, ale najnowsze dane wykazały, że Chiny nigdzie nie jest w pobliżu osiągnięcia celu. Prezydent USA-elekt Joe Biden powiedział niedawno, że nie szybko zniesie cła nałożone przez administrację Trumpa i skonsultuje się z sojusznikami przed opracowaniem strategii Chin

©2020 Bloomberg L.P.