Chinowe sygnały bankowe łagodzące jako wzrost gospodarczy spowalnia Bloomberg

Chinowe sygnały bankowe łagodzące jako wzrost gospodarczy spowalnia Bloomberg

Chinowe sygnały bankowe łagodzące jako wzrost gospodarczy spowalnia Bloomberg

© Bloomberg. Osoba popycha rower obok Banku Chińskiego Ludowego (PBOC) w Pekinie, Chiny, w czwartek, 4 marca 2021. Niski koszt pożyczki na rynkach pieniężnych Chin sugeruje, że bank centralny ponownie ma miejsce na dokręcenie polityki poprzez wycofanie płynności Z systemu finansowego – jak to zrobił w styczniu. Fotograf: Qilai Shen / Bloomberg

(Bloomberg) – Bank Centralny Chin zasygnalizował możliwe środki łagodzące w celu wspierania odzyskania gospodarki jako wzrost osłabia się.

W swojej najnowszej kwartalnym raporcie polityki pieniężnej opublikowany piątek, Bank Chiny Ludowy usunięto kilka kluczowych zwrotów cytowanych w poprzednich raportach, w tym przyklejanie się z “normalną polityką monetarną”. Sugeruje to zmianę w postawie w kierunku bardziej wspierającej polityki pieniężnej, według ekonomistów w Citigroup Inc (NYSE: C)., Nomura Holdings (NYSE: NMR) Inc. i Goldman Sachs Group Inc (NYSE: GS).

Raport porzucone Wyrażenie “Kontroluj zawór na zaopatrzeniu pieniędzy”, co sugeruje sugelowanie łagodzenia pieniężnego, zgodnie z Macquarie Group (OTC: MQBKY) Ltd. Larry Hu.

Wszelkie etapy łagodzące prawdopodobnie będzie ukierunkowane na małe przedsiębiorstwa oraz zielone finanse, według ekonomistów, podobnie jak w przypadku środków PBOC podjęła już w ostatnich tygodniach, w tym 200 miliardów juanów (31 mld USD) finansowania projektów węgla ogłoszonych w zeszłym tygodniu.

Goldman Sachs ‘Hui Shan i koledzy wspomniane stopy procentowe prawdopodobnie pozostanie niezmieniony, podczas gdy LU Ting powiedział, że szansa na zmniejszenie stosunku wymogu rezerwowego wzrośnie w nadchodzących miesiącach.

“Spodziewamy się wkrótce w Pekinie, aby wkrótce zwiększył łagodność monetarną i bodziec fiskalny, aby przeciwdziałać rosnącej presji w dół, “L’powiedział.

Raport kwartalny PBOC przyszedł ten sam dzień, w którym Premier Li Keqiang powiedział seminarium Chiny nadal stoją w obliczu “wiele wyzwań” w utrzymaniu stabilnej gospodarki, chociaż tegoroczne cele będą prawdopodobnie osiągnięte.

Liu Shijin, który siedzi w Komitecie Polityki Pieniężnej Banku Centralnego, powiedział w forum online w niedzielę, że gospodarka może wejść w okres “quasi-stagllation”, która wymaga szczególnej uwagi, jeśli się zdarza.

© 2021 Bloomberg L.P.