Ceny w Wielkiej Brytanii Wróć do wzrostu w lipcu – Halifax przez Reuters

Ceny w Wielkiej Brytanii Wróć do wzrostu w lipcu - Halifax przez Reuters

Ceny w Wielkiej Brytanii Wróć do wzrostu w lipcu – Halifax przez Reuters

© Reuters. Blok mieszkalny jest zbudowany za rzędem tradycyjnych nieruchomości w centrum Londynu 11 grudnia 2014 r. Reuters / Luken Macgregor

Londyn (Reuters) – Brytyjskie ceny House wzrosły w lipcu po upadku w czerwcu, ponieważ popyt na większe domy po blokadach pandemicznych pomógł złagodzić Wpływ zmniejszonej przerwy podatkowej dla nabywców, pożyczkodawca hipoteczny Halifax powiedział w piątek.

Ceny domów w ubiegłym miesiącu były o 0,4% wyższe niż w czerwcu, kiedy spadły o miesięczne 0,6%, powiedział Halifax.

Rocznych warunków ceny wyniosły 7,6% wyższe niż w 20 lipca, najwolniejszy wzrost od marca.

Russell Galley, dyrektor zarządzający Halifax, powiedział, że spodziewał się osiadania rynku po ostatnim przepięciu zakupu, który był napędzany przez zachętę podatkową, ale niedobór domu na rynku prawdopodobnie wspierał ceny.

pod schematem motywacyjnym, pierwsze 500 000 funtów (696 000 USD) Każde zakup nieruchomości w Anglii lub Irlandii Północnej zostały zwolnione z podatku skarbowego do końca czerwca. Odpowiedź na podatek 250 000 funtów działa teraz do końca września.

Galley powiedział powrót do zdrowia w gospodarce z jego szoku Coronavirusa i wyższego zaufania wśród konsumentów sugerował roczny wzrost cen, spowalniając, pozostałby “dobrze na pod koniec roku do końca roku”.

Rival Mortgage Pożyczkodawcy Nationwide powiedział w zeszłym tygodniu Jego miara cen domów pokazała miesięczny spadek 0,5% w lipcu, pierwszy spadek od marca. Spowolniło to roczny wzrost do 10,5% od czerwca skoku 13,4%, strajszy w ciągu 17 lat.

(1 $ = 0,7184 funty)