Ceny torebek w Chanelu w Run-Up na Boże Narodzenie przez Reuters

Ceny torebek w Chanelu w Run-Up na Boże Narodzenie przez Reuters

Ceny torebek w Chanelu w Run-Up na Boże Narodzenie przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Luksusowa torebka z Chanel jest wyświetlana w sklepie Realreal, siedmioletnim sprzedawcą luksusowych przedmiotów na przesyłce w Soho Sekcji Manhattanu w Nowym Jorku, Nowy Jork, USA, 18 maja 2018 r. Reuters / Mike Segar

Mediolan (Reuters) – Francuski Grupa Luksusowa Chanel ma podwyższone ceny niektórych najbardziej poszukiwanych torebek na raz, gdy silny popyt konsumencki i niskie zasoby w biegu do sezonu na zakupy wakacyjne są zwiększając ich ekskluzywność.

CHANEL CHANEL, Jedna z największych marek w 280 mld euro (340 mld USD) Globalny branża luksusowa, a rywal Lvmh-właściciel Louis Vuitton wyblakły kryzys Coronavirus lepiej niż większość innych detalistów i kilkakrotnie podnieśli ceny zwiększyć swoje marże zysku.

sprzedaży w Chanel spadła 17,6% w ubiegłym roku, ale podstawowy marża zysku wyniósł około 20%, według analityków, tworząc Jest jedną z najbardziej opłacalnych firm w sektorze. Powiedziało, że w czerwcu oczekuje, że przychody wzrośnie przez podwójne cyfry w tym roku w porównaniu z ich 2019, poziomem pandemicznym.

Cena małej klasycznej torebki Chanel wzrosła o 16% do 7 300 euro (8,429 USD) od końca września. Podwyżka, po raz pierwszy zgłoszona przez francuski kanał informacyjny BFM TV, został potwierdzony przez Reuters za pomocą archiwum internetowego, repozytorium poprzednich stron internetowych.

Cena innej popularnej torebki, pikowana skóra 2.55 ze złotym łańcuchem, wyniosła 7 800 euro na stronie internetowej Chanel w czwartek w porównaniu z 6.050 euro w grudniu 2020 r. W grudniu 2020 r. Wzrost o prawie 30%, pokazano analizę Reuters.

Rzecznik grupy, która jest również znana ze swoich garniturów Tweed i Perfumy nr 5, powiedziała w e-mailu, że cena wzrasta “dotyczy tylko naszych kultowych modeli, a mianowicie ponadczasowy klasyk i 2.55”.

Wszystkie główne marki luksusowe, regularnie dostosowujemy nasze ceny, aby uwzględnić zmiany w naszych kosztach produkcji i cen surowców, a także wahania kursów walutowych “, powiedział rzecznik, bez podania dalszych danych.

regulacji cen wykonuje w takim sposób, aby uniknąć nadmiernych różnic między regionami, rzecznik dodał.

w czerwcu, szef Finansów Chanel powiedział Reuterowie, że Grupa nie zwiększyła jeszcze cen w 2021 r., Ale że może to zmienić w drugiej połowie – w kolejce Dzięki swojej polityce przeglądu cen na całym świecie dwa razy w roku.

(1 $ = 0,8660 euro)