Ceny ropy odzyskują 100 dolarów za baryłkę, jak Szanghaj ułatwia blokady inwestycji

349245e293b68199f6a3916efbf443a3

Ceny ropy odzyskują 100 dolarów za baryłkę, jak Szanghaj ułatwia blokady inwestycji

© Reuters.

przez Yasin Ebrahim

Investing.com – Ceny ropy przeniósł się powyżej 100 $ beczki wtorek, ponieważ ruch Szanghaju, aby złagodzić niektóre środki blokady COVID-19 złagodzone obawy o wpływ na globalny popyt.

na New York Mercantile Exchange Futures zyskały 6,7%, aby osiedlić się w wysokości 100,60 USD za baryłkę, podczas gdy w Londynie InterContinental Exchange (NYSE: Ice), Brent dodał 6,3% centów, aby osiedlić się o 104,64 USD.

Ceny ropy naftowej odbijły się z załamania dziennie wcześniej z “kierowcą Du Jour jest bardziej optymistyczną spekulacją w kierunku Chin Lockdowns”, powiedział Scotiabank.

Szanghaj wprowadziła trzy poziomy, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19, umożliwiając niektóre mieszkańcy, aby opuścić swoje domy. Wpływ ograniczeń Chin boli popyt na podróże i podszedł obawy o globalnym zapotrzebowaniu na olej.

Doradztwo FING FG przewiduje spadek transportu Zapotrzebowanie w zakresie od 1,2 mln do 1,3 miliona beczek dziennie lub w sumie BPD.

cen ropy naftowej zostały również wzmocnione przez świeże obawy dotyczące zakłóceń podaży z Rosji po prezydentach Vladimir Putin, powiedział rozmowy z Ukrainą “ponownie wrócili do nas deleinny.” Uwagi Putin przychodzą po zarzutach, że Rosja zaangażowała przestępstwa wojenne w Bucha.

Wpływ sankcji lub dobrowolnych sankcji samodzielnych przez spółki na imporę ropy Rosji i gazu już zaczynają kształtować.

Rosyjska produkcja kondensatu ropy i gazu poślizgnęła się poniżej 10 milionów BPD w poniedziałek do najniższej od lipca 2020 r., Zgłoszono Reuters, powołując się do dwóch nienazwanych źródeł, które znają dane.

Odbicia w cenach ropy nadchodzi dzień przed świeżymi danymi tygodniowo-tygodniowych, których oczekuje się, że wystąpią drugą tygodniową budowę w magazynie.

Oficjalny raport inwentaryzacji rządowej Oczekuje się, że należna środa pokazuje tygodniowe surowe materiały eksploatacyjne o około 863 000 baryłek w zeszłym tygodniu.

.