Ceny ropy naftowej pozostają w górę pomimo największej budowy benzyny w 21 miesiącach przez Investing.com

Ceny ropy naftowej pozostają w górę pomimo największej budowy benzyny w 21 miesiącach przez Investing.com

Ceny ropy naftowej pozostają w górę pomimo największej budowy benzyny w 21 miesiącach przez Investing.com

© Reuters. Przez Barani Krishnan

Investing.com – Ceny ropy naftowe wzrosły na trzeci dzień z rzędu w środę jako obiecujące miesięczne oferty pracy USA z powodu późniejszych w ciągu tygodnia nieoczekiwanie duże opracowanie w zapasach paliwowych, które zazwyczaj napędzałyby rynek niższy.

Departament Pracy U.S. wynika z raportu grudniowej liczby płac zarówno dla sektorów publicznych, jak i prywatnych w piątek, z oczekiwaniami na wzrost o 424 000 miejsc pracy w porównaniu z zyskiem w listopadzie 210 000. Przed numeryami, geodeta Payrolls ADP zgłoszono w środę, że sama praca w sektorze prywatnym wzrosła prawie dwa razy więcej do oczekiwań w zeszłym miesiącu, uderzając w 807 000.

“Istnieje silna korelacja między miesięcznikami amerykańskimi numerami i zużyciem ropy i myślę, że to, co utrzymuje rynek ropy wyższy dzisiaj, pomimo ogromnych nieoczekiwanych zapasów produktów na ostatni tydzień” – powiedział John Kilduff, partner założyjący Energia Fundusz Hedge w Nowym Jorku.

Surowe zapasy olejowe spadły o 2,114 mln baryłek w zeszłym tygodniu, administrację informacji energetycznej lub EIA, powiedział w środę. Analitycy śledzone przez Investing.com spodziewali się zamiast tego losowanie 3,283 mln baryłek.

Tymczasem benzynowe zapasy, skoczyło do 10.128 milionów baryłek w zeszłym tygodniu, powiedział EIA, w porównaniu z oczekiwaniami na wzrost 1,775 mln. Historyczny EIA wykazał, że jest największym tygodniowym wzrostem zapasami benzynowymi od 2020 r., Podczas wysokości kryzysu CoronaVirus.

Inwentaryzacje destylatów również spływały również więcej niż oczekiwano, z wynikiem beczki 4,418 mln baryłek w zeszłym tygodniu przeciwko prognozie 5,525 mln.

Kilduff powiedział pierwszy tydzień stycznia sezonowo wykazywał większe niż oczekiwano spłaty w surowych zapasach i wyższej niż prognoz buduje w zapasach produktów, jak te z surowymi beczkami w ich posiadaniu, co pozwalały na uniknięcie zobowiązań podatkowych zeszły rok.

“Ale 10 milionowo-milionowych budowy benzyny jest ogromna, aby powiedzieć najmniej”, dodał. “Musimy zobaczyć, czy w ciągu najbliższych kilku tygodni jest wystarczająco dużo konsumpcji. W przeciwnym razie ceny ropy i benzyny mogą oddać niektóre, biorąc pod uwagę, że OPEC + ogłosiła podwyżkę produkcyjną na luty. ”

OPEC + – Które grupy 13-członkowe organizacja Saudyjsko-LED organizacji krajów eksportujących ropy naftowej z 10 innymi producentami ropyjnymi kierowanymi przez Rosję – greenfated na spotkaniu we wtorek 400 000 pojedynczych wędrówek wyjściowych na następny miesiąc, podobny do tego, co to jest zrobił każdego miesiąca od sierpnia.

do 11:46 am Et (16:46 GMT), West Texas Pośredni, benchmark dla Surowy U. WT wzrosła 4% od rozpoczęcia roku.

Londyn-handlowany Brent, globalny punkt benchmarku oleju, pokazał wzrost o 1,18 USD lub 1,5%, w wysokości 81,18 USD na baryłkę. Brent wzrasta o 4,4% w ciągu roku.

(Dodatkowe raportowanie przez sam barasda)