Ceny gruntów Japonii należą jak Covid-19 boli turystyki, popyt krajowy przez Reuters

Ceny gruntów Japonii należą jak Covid-19 boli turystyki, popyt krajowy przez Reuters

Ceny gruntów Japonii należą jak Covid-19 boli turystyki, popyt krajowy przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Miejsce budowy widać na dzielnicy mieszkalnej w Tokio, Japonia, 21 sierpnia 2016 r Reuters / Kim Kiung-Hoon / Pliki

przez Kantaro Komiya

Tokio (Reuters) – Japońskie ceny gruntów spadły na drugi prosty rok Ponieważ zamknięte obrzeżenia kraju i stanowi ograniczenia awaryjne w celu zwalczania zapotrzebowania na pandemię CoronaVirus na nowe restauracje i hotele, pokazywał roczną ankietę rządową.

W podpisaniu Pandemia przekształca się w gospodarce, jednak ceny gruntów dla obszarów przemysłowych wzrosły na czwarty prosty rok na rozwijającym zapotrzebowaniu na magazyny do magazynów na urządzeniach elektronicznych i innych towarów do zapotrzebowania na pozostawienie popytu w domu.

Cechy nieruchomości w trzeciej co do własności gospodarki na świecie spadły 0,4% w roku do lipca po ubiegłym roku spadek o 0,6%, który był pierwszym spadkiem w ciągu trzech lat, badanie ministerstwa gruntów pokazało we wtorek.

Mieszkaniowe Ceny gruntów, które spadają od prawie trzech dziesięcioleci dzięki kurczącej się populacji Japonii, SLID 0,5% po spadku o 0,7% w roku poprzednim, ankieta pokazała.

Spadek stoi w przeciwieństwie do niepokojonego wzrostu cen nieruchomości w wielu innych krajach uprzemysłowionych, takich jak Australia, gdzie ceny domowe wzrosły na rekord 6,7% w kwietniu – czerwiec pomimo niskiego wzrostu gospodarczego.

Ceny nieruchomości komercyjnych w Japonii spadły 0,5%, większy niż 0,3% spadł rok wcześniej, ponieważ pandemia zmusiła kraj, aby zamknąć swoje granice do zagranicznych turystów i nałożyć krawężniki na działalność gospodarczą.

w Osace, drugi największy obszar metropolitalny Japonii oraz wśród najpopularniejszych miejsc turystycznych spadły o 0,6%, aby zaznaczyć pierwszy spadek w dziewięciu latach, ankieta pokazała.

“Kontynuujemy, że ceny spadają, jak spadki rentowności, popyt kurczy się, a perspektywy ciemnieje ze względu na pandemię” Urzędnik Ministerstwa Land powiedział odprawę.

Natomiast grunty przemysłowe, które jest głównie wykorzystywane przez zakłady i obiekty logistyczne, ceny, ceny wzrosły o 0,8% w całym kraju z roku wcześniejszego odzwierciedlającego solidne zapotrzebowanie na towary.

Zarówno Rakuten, jak i Amazon (NASDAQ: AMZN), dwóch z największych operatorów handlu online w Japonii, ogłosili plany otwarcia kilku centrów dystrybucyjnych wcześniej w tym roku, biorąc pod uwagę ciągły boom na usługi dostawy podczas pandemii.

Ceny gruntów Japonii wzrosły przed pandemią podziękową częścią ściany pieniędzy pompowanej przez bank centralny w ramach dawnych Premier Shinzo Abe’s “Ageomics” polityki bodźców oraz wysięgnik budowy hotelu, aby zaspokoić napływ Turyści zagraniczni.

Ministerstwo badały 21 430 lokalizacji w całym kraju.

.