Ceny domów w Wielkiej Brytanii pokazują nieoczekiwaną siłę w październiku -NationWide przez Reuters

Ceny domów w Wielkiej Brytanii pokazują nieoczekiwaną siłę w październiku -NationWide przez Reuters

Ceny domów w Wielkiej Brytanii pokazują nieoczekiwaną siłę w październiku -NationWide przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Wieżowcze apartamenty w budowie można zobaczyć w odległości za rzędem mieszkaniowym w południowym Londynie, Wielkiej Brytanii, 6 sierpnia, 2021. Reuters / Henry Nicholls

Londyn (Reuters) – Brytyjskie ceny Ceny Rose w zeszłym miesiącu na a Szybsze stawki niż oczekiwano jako solidne zapotrzebowanie i brak nowych domów przychodzących na rynek utrzymywany rozpęd, ankieta pokazała w środę.

kredytów hipotecznych Nationwide wspomniane ceny domów wzrosły o 0,7% w odniesieniu do miesięcznych warunków w październiku po wzniesieniu 0,2% we wrześniu. Ankiety Reuters Ekonomiści wskazywali na kolejny wzrost o 0,2%.

Wzrost ceny w lewo o 9,9% wyższe niż rok wcześniej, chociaż oznaczało to najsłabsze roczne tempo wzrostu od kwietnia.

Survey Survey podkreślił wytrzymałość rynku mieszkaniowego w Wielkiej Brytanii podczas pandemii Covid-19. Nawet stopniowy wycofanie przerw podatkowych na zakupach nieruchomości Ostatnie miesiące nie udało się poważnie tłumić tempa.

“Spodziewamy się, że ceny domów będą nadal pokonać oczekiwania w najbliższej kadencji, zanim stopniowy wzrost kredytów hipotecznych stosuje hamulce w drugiej połowie 2022 r.,” Powiedział Andrew Wishart, Ekonomicznie nieruchomości w ekonomii kapitałowej.

Wynikiem Decyzji o stopach procentowych w Czwartek Banku Anglii jest jednym wyznacznikiem cen domowych w nadchodzących miesiącach.

Ceny Rynku Finansowego sugeruje sugestie stawek Boe, prawdopodobnie podniesie koszty finansowania zewnętrznego – chociaż ekonomiści są mniej pewni i wielu uważa, że ​​Boe będzie czekać do lutego. [ECILT / GB]

“Outlook pozostaje niezwykle niepewny” – powiedział ogólnokrajowy ekonomista Robert Gardner.

“Jeśli rynek pracy pozostaje sprężysty, warunki mogą pozostać dość prężne w nadchodzących miesiącach – zwłaszcza, że ​​rynek nadal ma pęd i Istnieje możliwość bieżących zmian w preferencjach mieszkaniowych. “