Cenne czynsze Singapur przechodzą przez dach nawet jako populacja spadła przez Reuters

3fdb876843cc8ea9ecd59cea51413360

Cenne czynsze Singapur przechodzą przez dach nawet jako populacja spadła przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Widok na panoramę miasta w Singapurze 31 grudnia 2020. Obraz zrobiony 31 grudnia 2020. Reuters / Edgar Su

przez Aradhana Aravindan

Singapur (Reuters) – Czynsze domowe wzrosły do ​​siedmioletniego wysokości w Singapurze , Już jeden z najdroższych miast na świecie, mimo że ludność państwa miasta zanurzyła się w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wskaźnik cen wynajmu prywatnych nieruchomości mieszkaniowych wzrósł do 114.2 w czwartym kwartale 2021 r., W górę o 9,9% z tego samego okresu rok wcześniej, zgodnie z danymi rządowymi Singapuru, ponieważ zapragnie zapragnie dostawy, które zostały trafione przez opóźnienia konstrukcyjne z powodu opóźnień konstrukcyjnych Curbs Covid-19.

“Muszę wygrać na loterii” – powiedział American Aimee Yager, jak opisała swoje tygodnie-długi hunt hunt w Singapurze i tylko znalezienie nowego domu 4-1 / 2-pokojowe dla swojej rodziny czterech po podniesieniu miesięcznego budżetu wynajmu do 10 000 $ (7 400 USD).

“Po prostu nie możemy sobie na to pozwolić” – powiedział Yager, którego doświadczenie jest echwione przez zakłopotanych i sfrustrowanych najemców, zarówno lokalnych, jak i zagranicznych.

Niedobory pracowników i materiałów ze względu na pandemię Covid opóźnił budowę prywatnych kondominium i apartamentów mieszkaniowych (HDB). Jednocześnie rośnie zapotrzebowanie na wynajem, które analitycy atrybutują szereg czynników.

Niektórzy lokalni Singapurs wynajmuje podczas oczekiwania na wypełnienie ich mieszkań, podczas gdy wysokie ceny nieruchomości skłoniły niektórych właścicieli do sprzedaży swoich jednostek, zmniejszając magazyn wynajmu.

innych Singapurczyków wrócili do kraju podczas pandemicznych i przejętych domów, które zostały wcześniej wynajęte. Młodzi Singapurscy profesjonaliści wychodzą również z rodzinnych rezydencji i leasing własnej przestrzeni do pracy z domu.

Singapurs Sebelle Ho i jej narzeczony, który wyjdziemy za mąż w tym miesiącu, właśnie podpisał 2800 $ dzierżawy w apartamencie z 2 sypialniami HDB, gdzie będą żyć podczas oczekiwania na ich odsprzedaż mieszkania publicznego, aby być gotowy.

, ale Ho powiedział, że Hunt za sześciomiesięczny wynajem “nie był łatwy w ogóle”, przypominając jej stres po potencjalnym właścicielem wyciągniętym z umowy.

Singapurów nie wynajmuje, ale mieszkają w domu rodzinnym, dopóki nie wyjdzie ślubu i kwalifikują się do subsydiowanych mieszkań publicznych.

Rynek właściwości zwróconych jest dodając koszt życia w Singapurze, w rankingu przez jednostkę wywiadowczą ekonomistą jako drugie kosztowne miasto do życia wraz z Paryżu.

inflacji wspiął się na szczyty wieloletnie w tym roku, podczas gdy koszty paliwa i energii elektrycznej prognozują kolec dalej.

“Jeśli firmy rekrutują lub zachowują emigrantów w 2022 roku, są prawdopodobne Należy zauważyć wyższe wynagrodzenia lub wyższe pakiety, “powiedział Quana Lee w Firmowej Firmie ECA International.

Wskaźnik pustostanów prywatnych jednostek mieszkaniowych skurczy się do 6% w czwartym kwartale 2021 r. Od 7% rok temu, dane rządowe pokazał. Czynsze wzrosły również pomimo emigrantów pozostawiając Singapur w Pandemii.

analityków oczekują czynszów wzrostu o 8% -12% w tym roku, ponieważ Singapore Loosens ograniczenia graniczne, umożliwiając również więcej obcokrajowców w kraju.

stan miasta jest również Układany, aby przyciągnąć pracowników z rywala finansowego centrum finansowego Hongkongu, który widzi exodus emigrantów, którzy są niezadowoleni z jego rygorystycznych zasad zapobiegania ciosu.

Gorąca strak wynajmu prawdopodobnie będzie kontynuowany przez kilka lat, aż budowa się przyciąga, powiedział Christine, powiedział Christine Słońce w Real Estate Consultants Orangetee i krawat.

Brytyjskich Lambe’a rodziny musiała spojrzeć W przypadku nowego domu po tym, jak ich właściciel poprosił o wzrost 50% w celu odnowienia obecnego 8 000 $ dzierżawy na 4500 stóp kwadratowych (418 metrów kwadratowych). Kiedy zobaczyła listę za 3000 stóp kwadratowych w bardziej centralnej części miasta, rzuciła ją w ciągu kilku godzin.

, ale czynsz jest nadal nieco więcej niż poprzedni.

“Przeprowadzamy się do mniejszego domu. Więc mam nadzieję, że nasze ogromne rachunki za energię elektryczną, które płaciliśmy, zostaną zmniejszone” – powiedział Lambe. “Musimy po prostu odciąć rzeczy”.

.