Były exec Goldman doradza Tesli, aby sprzedawać bitcoin schowek Przez BTC Peers

Były exec Goldman doradza Tesli, aby sprzedawać bitcoin schowek Przez BTC Peers

Były exec Goldman doradza Tesli, aby sprzedawać bitcoin schowek Przez BTC Peers

Były exec Goldman radzi Tesli sprzedać Bitcoin

Gary Black, były Goldman Sachs (NYSE: GS) wykonawczej poradził producent samochodów Tesla (NASDAQ: TSLA), aby wydostać się z Bitcoin na rzecz wykupu akcji firmy. Black, który był kiedyś dyrektorem inwestycyjnym w Goldman, uważa, że ruch może ożywić dynamikę cen akcji Tesli.

Wyobraź sobie pozytywny rozmach$ jaki $tsla stworzy, gdyby ogłosili sprzedaż swojej pozycji #btc i zamiast tego zezwolili na wykup akcji $tsla. Bardzo mało prawdopodobne, ale akcjonariusze będą bardzo pomocne.

— Gary Black (@garyblack00) 4 marca 2021

Przy jednoczesnym podkreśleniu potencjalnych korzyści z takiej decyzji, Black szybko przyznał, że ruch jest bardzo mało prawdopodobny.

Odkąd Tesla ogłosiła zakup Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów 8 lutego, akcje firmy spadły o ponad 30 procent. Warto zauważyć, że wyprzedaż i negatywne działania cenowe nie mają nic wspólnego z Bitcoinem. Zapasy kilku innych producentów samochodów elektrycznych również znajdują się pod silną presją. Co więcej, Tesla osiągnęła większy zysk ze swojego zakupu Bitcoina niż cały rok sprzedaży samochodów.

Źródło: TradingViewLike wielu wskazało na Czarny, Bitcoin nie jest problemem. Inwestorzy obawiają się rosnących rentowności obligacji, które mogą zagrozić ryzyku aktywów w firmach takich jak Telsa. Tymczasem bitcoin i inne akcje Nasdaq oparte na technologiach spadły po podpowiedzi prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella, że bank centralny nie podniesie stóp procentowych.

Czytaj dalej na btc peers