Brytyjskie firmy widzą ostrzejsze 2021 odbicia niż międzynarodowych rówieśników: Accenture By Reuters

Brytyjskie firmy widzą ostrzejsze 2021 odbicia niż międzynarodowych rówieśników: Accenture By Reuters

Brytyjskie firmy widzą ostrzejsze 2021 odbicia niż międzynarodowych rówieśników: Accenture By Reuters

© Reuters. Canary Wharf business district in London

By David Milliken

LONDON (Reuters) – Brytyjskie firmy są bardziej skłonne spodziewać się odbicia aktywności w tym roku niż ich odpowiedniki za granicą, a oczekiwania na wzrost są silniejsze niż w jakimkolwiek momencie od 2015 roku, wynika z badania w poniedziałek.

Globalna ankieta 12 000 producentów i dostawców usług, przeprowadzona trzy razy w roku dla konsultantów Accenture (NYSE: ACN) przez firmę danych IHS Markit, wykazała, że 68% brytyjskich firm spodziewało się wzrostu aktywności, podczas gdy 11% odnotowało spadek.

Saldo netto wynosi +57% jest najwyższe od czerwca 2015 r. i rośnie z +34% w październiku, a także topy odczyty dla firm w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Europie kontynentalnej.

“Po trudnym roku jest zachęcające, aby zobaczyć zaufanie biznesu odbijając”, Accenture konsultant Rachel Barton powiedział.

Gospodarka Wielkiej Brytanii skurczyła się o 10% w zeszłym roku – jej największy spadek od ponad 300 lat, jak wiele obszarów działalności gospodarczej ziemi do zatrzymania z powodu pandemii coronavirus. Prognozy budżetu państwa w tym miesiącu powiedział, że potrwa do połowy 2022 r. dla gospodarki, aby odzyskać swój pre-COVID wielkości.

Wielka Brytania poniosła najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych w Europie z COVID, ale teraz wprowadza szczepionki szybciej niż inne kraje europejskie i rząd ma nadzieję w pełni znieść ograniczenia społeczne oddalające się do końca czerwca.

Najsilniejsza poprawa optymizmu w badaniu – przeprowadzonym od 11 lutego do 25 lutego – była w sektorze hotelarskim i restauracjniejszym, który został najbardziej dotknięty kryzysem.

Oddzielnie, produkcji organizacji handlowej Make UK powiedział w poniedziałek, że jest rewizja się jego 2021 prognoza wzrostu do 3,9% z 2,7%. Produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii spadła w ubiegłym roku o 8,6%, co jest największym spadkiem od początku rekordów w 1949 roku.

“Po wstrząsie sejsmicznym dla sektora w zeszłym roku, producenci zaczynają poruszać się po kołach zębatych i przyspieszyć do odzysku, jak popyt w domu wzrasta i głównych rynkach również zaczynają się podnieść,” Make UK dyrektor generalny, Stephen Phipson powiedział.

Ostrzegła jednak, że styczniowe dane, które wykazały 40% spadek eksportu do UE, dodały dowodów na to, że ograniczenia handlowe po brexicie wyrządzają poważniejsze szkody niż “problemy z ząbkowania” przez rząd.

Make UK powiedział, że w swoim najnowszym badaniu członkowie zgłosili dalszy spadek popytu eksportowego, który kontrastował z odbiciem w kraju i dla eksporterów z siedzibą w innych krajach.