Brytyjczycy zwracają się bardziej pesymistyczne dotyczące perspektywy dla gospodarki przez Reuters

Brytyjczycy zwracają się bardziej pesymistyczne dotyczące perspektywy dla gospodarki przez Reuters

Brytyjczycy zwracają się bardziej pesymistyczne dotyczące perspektywy dla gospodarki przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Ludzie patrzą na Canary Wharf dzielnicę biznesu o zmierzchu, w Londynie, Wielkiej Brytanii 9 marca 2021. Reuters / Peter Cziborra

Londyn (Reuters) – Ludzie w Wielkiej Brytanii stały się bardziej pesymistyczne o gospodarce wśród rosnącej presji na budżety gospodarstwa domowego Rosnące ceny energii i szerszej inflacji, zgodnie z ankietem opinii publikowanej w czwartek.

Dwadzieścia osiem procent respondentów w ankiecie Kantar publicznie powiedział, że uważali, że gospodarka byłaby w gorszym stanie w ciągu 12 miesięcy, o 20% w sierpniu. Ci, którzy uważali, że lepiej spadł o sześć punktów do 24%.

więcej niż połowa nie martwiła się o nie będąc w stanie utrzymać ich domu wystarczająco ciepłej tej zimy, podczas gdy trzy w wieku 10 stwierdzono, że trudniej jest spotkać swoje budżety gospodarstw domowych niż rok temu, wzrost o sześciu punktów od sierpnia.

hurtowe ceny gazu ziemnego podwoiły się W ciągu ostatniego miesiąca prowadzące do upadku kilku mniejszych brytyjskich dostawców energii. Regulowane ceny energii gospodarstw domowych są ustawione na wzrost stromo w przyszłym miesiącu i prawdopodobnie ponownie w kwietniu.

W zeszłym tygodniu Bank Anglii podniósł prognozę na inflację, której obecnie spodziewa się szczyt o 4% i obniżył szacunek wzrostu gospodarczego w trzecim kwartale, w dużej mierze z powodu wąskich gardłach w łańcuchach dostaw.

Kantar publicznie powiedział, że przeprowadzono wywiady z 1 089 osób od 23 września 27.

Oddzielny raport wykazał wolniejszy wzrost wśród przedsiębiorstw w ciągu trzech miesięcy do września, chociaż aktywność była nadal powyżej jego długoterminowej średniej.

Konfederacja bilansu wzrostu brytyjskiego branży – oparta na badaniach producentów, detalistów i innych firm usług – spadła do +27 z +34 w ciągu trzech miesięcy do sierpnia, z największym Upadek do usług konsumenckich i dystrybucji.

“Odzyskiwanie sektora prywatnego spowolniło w tym miesiącu jako natychmiastowy boost dostarczany przez poluzowanie ograniczeń COVID-19 zanika wśród mieszanki pracy robotniczych i materiałów i zakłóceń łańcucha dostaw”, powiedział CBI zastępcy główny ekonomista Anna Leach.

.