Brytyjczycy detaliści zgłaszają wzmocnienie sprzedaży przed xmas w listopadzie przez Reuters

Brytyjczycy detaliści zgłaszają wzmocnienie sprzedaży przed xmas w listopadzie przez Reuters

Brytyjczycy detaliści zgłaszają wzmocnienie sprzedaży przed xmas w listopadzie przez Reuters

2/2 © Reuters. Mężczyzna nosi torbę na zakupy o tematyce Unii Jack, gdy idzie wzdłuż pustej ulicy handlowej w Blackpool, Wielkiej Brytanii, 9 marca, 2021. Reuters / Phil Noble 2/2

David Milliken i Andy Bruce

Londynu (Reuters) Sprzedaż wzrosła szybciej niż oczekiwano w zeszłym miesiącu, pomógł przez Black Friday Rabaty, wczesne świąteczne zakupy i żadne ograniczenia blokady, które zamknęły wiele sklepów w ubiegłym roku, oficjalne figury pokazane w piątek.

objętości sprzedaży detalicznej wzrosły o 1,4% w listopadzie na podstawie sezonowo-sezonowo i były o 4,7% wyższe niż rok wcześniej, gdy nieistotne sklepy zostały zamknięte dla publiczności, Urząd Statystyki Narodowej.

ekonomistów ankietowanych przez Reuters miały średnio prognozę, że woluminy sprzedaży wzrosną o 0,8% w miesiącu i wynosią o 4,2% wyższe niż w listopadzie 2020 r. Sprzedaż październikowa również została zmieniona wyższa.

“Wybrano sprzedaż detaliczną W listopadzie wzmocnione przez silny czarny piątek i przed świąteczny handel. Sklepy odzieżowe zwalniły szczególnie dobrze i przekroczyły swój pierwszy poziom pandemiczny po raz pierwszy, powiedział “Ons Statystyka Heather Bovill powiedział.

odzieży i obuwia handlowej były trudne przez pandemię, ponieważ ludzie wyszli mniej i sklepy zostały zamknięte Teraz wzrósł 51% od roku.

Brytyjskiej sprzedaży detalicznej szybko odbił się po spadku na początku pandemii w 2020 r Opcje.

piątkowych figur wstępnych Data rozprzestrzeniania się wariantu OMICRON w Wielkiej Brytanii, które stanowią troskę o wiele sklepów i skłoniło Bank Anglii, aby obniżyć swoje krótkoterminowe prognozy wzrostu w czwartek.

rabaty oczekiwane

” Rosnące przypadki prawdopodobnie ochłodzi się z ulicy i umieścić presja na zamówienia online w ostatniej chwili, a my powinniśmy spodziewać się, że będziemy ciężki dyskontując w dniu bokserskim, a nowy rok, gdy detaliści wyglądają na przesuwanie nadmiaru zapasów, “powiedział Erin Brookes, szef europejskiej detalicznej w Konsultantów Alvarez & Marsal.

Sprzedaż detalicznych Elektrycznych

Currys powiedział, że jego rynek zmiękczył w ostatnich tygodniach, internetowy sprzedawca mody Boohoo ostrzegł o rocznym zysku, a dane wskazywały mniej kupujących na High Streets Wielkiej Brytanii.

Poprzednie dane z British Retail Konsorcjum wykazały 5% wzrost wydatków detalicznych w zeszłym miesiącu Koszulki zatrzasnęły zniżki na czarny piątek – z których wiele zostało zaoferowanych wcześniej w miesiącu niż w poprzednich latach.

organów handlowych miały również raporty ludzi na zakupach wcześniej niż zwykle na Boże Narodzenie z powodu obaw z Kovid.

Pandemiczna doprowadziła do dużej zmiany w kierunku zakupów online, która tylko częściowo odwróciła się i stanowiła 26% Wydatki w zeszłym miesiącu w porównaniu z 20% przed pandemią.

piątkowych danych podkreślają również presje inflacyjne, które skłoniły Boe do podniesienia stóp procentowych w czwartek po raz pierwszy od początku pandemii, a które prawdopodobnie wycisnący dochód dochodowy konsumentów w 2022.

Retail Deflator sprzedaży, środek inflacyjny stosowany w danych sprzedaży detalicznej, wzrosła do 6,0% w listopadzie, najwyżej od sierpnia 2008 r.

Szersze środki inflacyjne cen konsumpcyjnych ukierunkowane przez Boe trafiło 10-letnią wysoką 5,1% w listopadzie.

.