Brazylia Truckers protestują wysokie ceny paliwa, żadne poważne zakłócenia zgłaszane przez Reuters

Brazylia Truckers protestują wysokie ceny paliwa, żadne poważne zakłócenia zgłaszane przez Reuters

Brazylia Truckers protestują wysokie ceny paliwa, żadne poważne zakłócenia zgłaszane przez Reuters

2/2 © Reuters. Truckers rozmawiają z funkcjonariuszami policji, ponieważ chcą protestować i promować strajk przeciwko rosnących cen paliw w Santos, Sao Paulo State, Brazylia 1 listopada, 2021. Reuters / Amanda Perobelli 2/2

przez Leonardo Benassato i Ana Mano

Santos, Brazylia (Reuters) -Brazylian Truckers protestujący wysoki ceny paliw nie zakłócają żadnej logistyki kraju bez zablokowanych dróg ani portów federalnych, ministerstwo infrastruktury powiedziano w poniedziałek.

Cytujących Dane z Policji Federal Highway Aktualizowana wokół południa, najnowsze oświadczenie Ministerstwa na temat trwających protestów powiedział, że istnieje tylko jedno miejsce, w którym ciężarówki nadal wykazały – autostrada BR-116 w mieście Barra Mansa.

Nie ma żadnych blokad i kierowców ciężarówek, którzy nie uczestnicząc w protestach, byli w stanie kontynuować swoje podróże, stwierdzenie powiedziało.

wznosi się ceny dieslowe Do dwucyfrowej inflacji w Brazylii, zranienia ożywienia gospodarczego z drugiego światowego ogniska Coronavirusa i podnosząc perspektywę głównego uderzenia ciężarówki, jak ta sparaliżowane drogi w 2018 r.

Radzenie sobie z wysokimi cenami paliw jest najwyższym priorytetem dla daleko -Right prezydenta Jair Bolsonaro, ponieważ próbuje przywrócić część swojej popularności przed wyborami ogólnymi w przyszłym roku. Od dawna powstrzymuje ciężarówki Brazylii, którzy tworzą kluczową część swojej bazy wsparcia.

portów brazylijskich i piasty dystrybucji paliwa nie zostały naruszone przez demonstracje, zgodnie z Ministerstwem Infrastruktury.

w porcie Santos, jednak kierowcy ciężarówek wystawił demonstrację w pierwszych godzinach dnia; Policja następnie interweniowała i wydalili protestujących, ale nie było aresztowań.

“autonomicznych ciężarówek prosi o to, co jest ich rację” – powiedział Romero Costa, dyrektor Unii Sindicam, odnoszący się płacić, korzyści emerytalne i wysokie koszty paliwa. “Nie blokowaliśmy żadnych dróg”.

władz portu Santos nie miały natychmiastowego komentarza.

Zgodnie z oświadczeniem Cargonave Agencji statku, brazylijskiego nakazu sądowego zabronionego kierowców ciężarówek przed zablokowaniem dostępu do portów i głównych dróg. Jako taki ładunek przybył normalnie w Santos, największy port Ameryki Łacińskiej.

poniedziałkowych protestów miało mało prawdopodobne, aby uzyskać więcej, ponieważ brakowało im wsparcia ze wszystkich związków ciężarówek, Cargonave powiedział w oświadczeniu, dodając, że wszystkie duże porty Brazylii działały normalnie.

.