BOJ tankan, aby pokazać producentów w pierwszym kwartale nastrój poprawiła: Ankieta Reuters

BOJ tankan, aby pokazać producentów w pierwszym kwartale nastrój poprawiła: Ankieta Reuters

BOJ tankan, aby pokazać producentów w pierwszym kwartale nastrój poprawiła: Ankieta Reuters

© Reuters. Para jest emitowana z fabryk w strefie przemysłowej Keihin w Kawasaki

TOKYO (Reuters) – Nastroje wielkich producentów w Japonii prawdopodobnie poprawiły się w ciągu trzech miesięcy do marca z poprzedniego kwartału i widzą dalsze ożywienie z wyprzedzeniem dzięki solidnemu popytowi zewnętrznemu i szczepieniom koronawirusowym, wynika z sondażu Reutersa w piątek.

Bank of Japan kwartalne badania nastrojów przedsiębiorstw tankan prawdopodobnie pokaże główny indeks nastrojów dużych producentów poprawiła się do zera w marcu z minus 10 w grudniu, sondaż 17 ekonomistów wykazały.

Byłby to trzeci z rzędu kwartał poprawy.

Ale pesymizm dużych nie-producentów oczekuje się, że pozostanie przytłumiony z indeksem nastrojów, które mogą być na poziomie minus 5, zgodnie z grudniowym badaniem, zgodnie z sondażem.

“Odzyskiwanie eksportu, zwłaszcza przesyłek do Chin, popytu w domu i jena firmy pomógł zaufania dużych producentów”, powiedział Tsuyoshi Ueno, starszy ekonomista w NLI Research Institute.

Ale awaryjne krawężniki, aby powstrzymać pandemię i wzrost kosztów surowców zatrzasnął zaufanie nie-producentów, dodał.

Zarówno duzi producenci, jak i nie-producenci prognozują poprawę warunków biznesowych na trzy miesiące do przodu, wynika z sondażu, sugerując, że szczepienie koronawirusowe i zniesienie kroków nadzwyczajnych pomoże w działalności gospodarczej.

Duże firmy prawdopodobnie podniosą swoje plany wydatków kapitałowych o 1,4% w roku obrotowym rozpoczynającym się w kwietniu, wykazując pewną poprawę apetytu na inwestycje biznesowe.

BOJ ogłosi wyniki kwartalnych badań Tankan o 8:50 a.m. w dniu 1 kwietnia.

BOJ w piątek poszerzył pasmo, w którym pozwala długoterminowych stóp procentowych, aby poruszać się po celu, w ramach tratwy środków, aby jego ultra-łatwa polityka bardziej zrównoważone wśród długotrwałej walki o ogień inflacji.