Bogactwo domowe USA wzrosły do ​​nagrywania 141,7 biliona dolarów w Q2, Fed mówi przez Reuters

Bogactwo domowe USA wzrosły do ​​nagrywania 141,7 biliona dolarów w Q2, Fed mówi przez Reuters

Bogactwo domowe USA wzrosły do ​​nagrywania 141,7 biliona dolarów w Q2, Fed mówi przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Stosy dawnego prezydenta USA Abraham Lincoln na pięciolarnym walucie rachunku są widoczne w biurze grawerowania i drukowania w Waszyngtonie 26 marca 2015 r. Reuters / Gary Cameron / File

przez Jonnelle Martte i Ann Saphir

( Reuters) -Us. Bogactwo gospodarstw domowych wskoczył do nowego wysokiego od 141,7 biliona dolarów na koniec czerwca, raport z Rezerwy Federalnej pokazał w czwartek, wzmocnione przez zyski giełdowe oraz wysięgnik nieruchomości indukowany pandemią.

Soaring Rynki kapitałowe napędzane wzrostem ogólnego bogactwa, dodając 3,5 biliona dolarów do aktywów gospodarstwa domowego w drugim kwartale – okres, w którym S & P 500 odnotowała całkowity zwrot z nieco ponad 8,5% po faktorowaniu w reinwestowanych dywidencjach.

Wartościach nieruchomości dodanych około 1,2 biliona dolarów, zgodnie z najnowszym kwartalnym raportem kwartalnym U.S.//www.federalreserve.gov/relaases/Z1 na gospodarstwo domowe, Rachunki finansowe biznesowe i rządowe.

Ogólne bogactwo domowe USA wzrosło o 5,9 biliona dolarów od pierwszego kwartału.

Kwota posiadana w depozytach oszczędnościowych spadła do 10,6 biliona dolarów w drugim kwartale od 10,8 biliona dolarów w pierwszym kwartale. Równoważenie w sprawdzeniu kont wzrosły do ​​3,6 biliona dolarów od 3,3 biliona dolarów w pierwszym kwartale, raport pokazał.

Najnowszy migawek bogactwa domowego USA i tego, jak wzrosła nad Pandemicznymi pokazami Coronavirus, jak wyjątkowy kryzys okazał się być. Przy pomocy niezrównanej odpowiedzi polityki pieniężnej i fiskalnej, że wzmocnione bilanse osobiste i posłane ceny aktywów wzrosły, bogactwo gospodarstwa domowego rocketed o $ 31 bilion – 28% – od pierwszego kwartału 2020 r., Bezprecedensowy wzrost.

Dużo wsparcia oferowane gospodarstwom domowym, w tym zwiększonymi zasiłkami dla bezrobotnych lub wyrozumiałość hipoteczna, Albo zakończył się lub wygasa w nadchodzących miesiącach, podobnie jak odrodzenie w zakażeniu COVID-19 zranienie pewnych wrażliwych sektorów i spowolnienia wzrostu pracy.

Raport wykazał, że zadłużenie gospodarstw domowych wzrósł na roczną stawkę 7,9% w drugim kwartale, w porównaniu do 6,7% w pierwszym kwartale.

Non-Finational Business Pożyczanie wzrosła w wolniejszej stawce rocznej 1,4%, w porównaniu do 4,3% w pierwszym kwartale.

i pożyczki rządowe wzrosły w rocznej stawce 9,6%, o 9,0% poprzedniego kwartału.

.