Bitcoin Oczy Wzloty; US ETF Launch \”Prawie zdecydowanie\” Coming By Investing.com

Bitcoin Oczy Wzloty; US ETF Launch \"Prawie zdecydowanie\" Coming By Investing.com

Bitcoin Oczy Wzloty; US ETF Launch \”Prawie zdecydowanie\” Coming By Investing.com

© Reuters

Przez Yasin Ebrahim

Investing.com – Bitcoin wygląda na zamknięcie tygodnia w pobliżu rekordowych szczytów piątek, na znaki inwestorzy nadal z powrotem kryptowaluta na dłuższą metę przed potencjalnym impulsem z US ETF, który “prawie na pewno” zostanie uruchomiony w tym roku, eksperci twierdzą.

BTC/USD wzrósł o 1,06% do 58 829,8 USD i pozostał nieśmiały wobec rekordowego poziomu 61 795,8 USD.

“[T] on nowej administracji USA bardziej krypto przyjazne przywództwo prawie na pewno pobudzi uruchomienie zatwierdzonego BTC ETF w 2021 r., Alexander Blum, dyrektor zarządzający Two Prime, cyfrowy fundusz inwestycyjny aktywów, powiedział w e-mailu, odnosząc się do przychodzących SEC przewodniczący Gary Gensler.

“Widać to po wzroście realnych aplikacji i szalejącym zatrudnianiu na stanowiska etf w Skali Szarości w tej chwili. Te grupy nie robią tych inwestycji ślepo”, dodał Blum.

Optymizm związany z uruchomieniem amerykańskiego bitcoina ETF pojawia się wśród ciągłych oznak długoterminowego popytu na popularną kryptowalutę.

Rosnące odpływy z giełd bitcoinowych – uparty wskaźnik na łańcuchu – wykazały, że coraz większa liczba inwestorów przenosi swoje monety z giełd do prywatnych portfeli trzymać bitcoin na dłuższą metę.

Odpływy nadal wzrastały w pobliżu poziomów ostatnio widzianych, gdy BTC osiągnął poprzedni szczyt powyżej 61 000 USD, według danych Cryptoquant.

“Bieżąca redukcja bitcoina na giełdzie, w połączeniu z szalejącym poniżaniem waluty fiducjarnej i zakupem instytucjonalnym, będzie nadal zapewniać dynamikę makroekonomiczną dla dalszego wzrostu i użyteczności Bitcoina”, powiedział Blum.

Ale nie każdy jest uparty na bitcoin.

Bank of America (NYSE: BAC) trafił na pierwsze strony gazet w tym tygodniu, argumentując, że zmienność bitcoina sprawia, że jest to słaby cel jako magazyn wartości.

“Bitcoin stał się również skorelowany z aktywami ryzyka, nie jest związany z inflacją i pozostaje wyjątkowo niestabilny, co czyni go niepraktycznym jako magazyn bogactwa lub mechanizmu płatności”, napisał w nocie analityk Bank of America Francisco Blanch.

Ale wahania w bitcoinach nie są tak wyraźne, jak kiedyś i będzie nadal spadać w miarę pojawiania się nowych sposobów dostępu inwestorów instytucjonalnych do popularnej krypto, co przyciąwają napływ płynności.

“Brak rynku instrumentów pochodnych doprowadził do większej zmienności. Ponieważ wolumen kryptowalut rośnie w zadziwiającym tempie (1800% w 2020 r.), to się zmieni”, powiedział Blum.