Binance U.S. CEO Brooks rezygnuje z zaledwie trzech miesięcy w pracy przez Reuters

Binance U.S. CEO Brooks rezygnuje z zaledwie trzech miesięcy w pracy przez Reuters

Binance U.S. CEO Brooks rezygnuje z zaledwie trzech miesięcy w pracy przez Reuters

© Reuters. Plik Zdjęcie: Aplikacja kosza jest widoczna na smartfonie na tej ilustracji, 13 lipca, 2021. Reuters / Dado Ruvic / Illustration

przez NOOR ZAINAB Hussain i Michelle Cena

(Reuters) – Brian Brooks, dyrektor Główny Ramię USA Global CryptoCurrency Rancoancja Giełd, powiedział w piątek, którą zrezygnował, zaledwie trzy miesiące po podjęciu roli.

Dawny regulator bankowości USA i entuzjastów Crypto rezygnacji na raz, gdy regulatory w Hong Kongu, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii, Włoch i Tajlandii pękły na koszt z powodu obaw przed ochroną inwestorów. Watchdogs globalnie pragnie również, że wysięgnik w kryptokurowaci pomaga praniu pieniędzy i zwiększenia ryzyka systemowego.

“Pozwalając wszystkim wiedzieć, że zrezygnowałem jako CEO @ Binanceus,” Brooks napisał na Twitterze. “Pomimo różnic w kierunku strategicznym, życzę moim byłym kolegom wiele sukces. Ekscytujące nowe rzeczy do przyjazdu! “

na czele przez Kanadyjskiego Changpeng Zhao, koszacja oferuje szeroką gamę usług na całym świecie, od Crypto Spot i pochodne handlu do tokenizowanych wersji zapasów, a także własnej kryptokurrency, monety koszonki

” Brian’s Praca dla binance.us została nieoceniona i mamy nadzieję, że będzie nadal integralną częścią wzrostu przemysłu kryptograficznego, opowiadającym się na rozporządzenia, które przeniesią naszą branżę do przodu “Zhao Tweeted w piątek.

Brooks nie odpowiedział na prośby o dalsze Komentarz. Rzecznik do koszenia odmówił skomentowania.

Brytyjski Watchdog Financial ma zakorzeniony koszonek od realizacji regulowanych działań w kraju. Japońska regulator powiedziała, że ​​kosztowała się tam nielegalnie, a Watchdog Niemiec ostrzegł ich ryzykowne grzywny do oferowania toków podłączonych do akcji .

w Stanach Zjednoczonych koszt Jest również sondowany przez Departament Sprawiedliwości, Komisji Futures Futures Commodity Commission i organów podatkowych, News Bloomberg.

Odpowiedzi na presję regulacyjną, obok ograniczono niektóre usługi na zakładach kryptokurawowych, wysoce lewarowanych pozycji i handlu z żetonami związanymi z udziałami i zobowiązał się do połowu kadrygodności.

Brooks, którzy pełnił U.S. Comptroller waluty od 2020 r. Do 202 stycznia do 2021 r. Dołączył do obrzeża U.S. jako dyrektor generalny na początku maja. Przed przystąpieniem do regulatora Brooks byli głównym oficerem prawnym Coinbase Global. Podczas swojego czasu jako działający Comptroller Brooks doprowadziły wysiłki, aby zapewnić jasność regulacyjną dla stableconów i aresztowania aktywów cyfrowego.

.