Big Bet for FX Traders jest jak najlepiej ukryć się przed inflacją Bloomberg

Big Bet for FX Traders jest jak najlepiej ukryć się przed inflacją Bloomberg

Big Bet for FX Traders jest jak najlepiej ukryć się przed inflacją Bloomberg

© Reuters. Wielkim zakładem dla handlowców FX jest jak najlepiej ukryć się przed inflacją

(Bloomberg) – Inwestorzy są redraftowanie ich zabawek, gdy grają, jak dobrze różne waluty mogą wytrzymać – lub uprząż – rosnący przypływ globalnych cen konsumpcyjnych.

Dla takich jak Amundi Pioneer Asset Management i Brandywine Global Investment Management, odpowiedź może leżeć na wyższych rynkach wschodzących lub dużych producentów towarów, którzy stoją, aby zyskać od rosnących cen. Analitycy w Goldman Sachs. Są bardziej skoncentrowane na zakłopotanych możliwościach w zakresie polityki banków centralnych, które mogą wykazywać większą chęć obejmowania uznania walutowego i rozszerzyć ich cykle turystyczne, wśród ryzyka inflacji wspinaczkowej. I nadal inni mają umysł, aby po prostu ukryć się w dolara – największą na świecie walutę rezerwową i przejazd.

To wskazanie, jak powszechne obawy inflacyjne globalne stać się tym, że handlowcy FX muszą usiąść i zwracać uwagę. Zazwyczaj znak, aby uniknąć lub zakładu przeciwko walutom, rosnące ceny są tak rozpowszechnione, że handlowcy kontemplują egzotyczne pary walutowe, które oferują względną wartość i biorąc pod uwagę, czy banki centralne odbiegają z konwencjonalnych zestawów narzędzi, aby wzmocnić wzrost cen konsumpcyjnych bez zabijania wzrostu.

“Zawsze myśleliśmy, że rynek nie docenił makro ryzyko, że pozycje inflacyjne” – powiedziała Paresh Upadhyaya, dyrektor strategii walutowej w Amundi Pioneer, który nadzoruje 316 mld USD.

Jak dotąd Greenback ma więcej niż własny własny , przewidywana przez perspektywę zacieśnienia polityki Rezerwy Federalnej i miary ufności, że urzędnicy mogą utrzymać ciśnienia cenowe w sprawdzeniu. Nawet z głębokim negatywnym realistym rentowności – tempo, które obligacje dostarczają z inflacją wzięte pod uwagę – dolar jest gotowy Prawie wszystkich największych rówieśników W tym roku i wielu obserwatorów będzie nadal silny w 2022.

Bank Bank of America Badania wydany wcześniej w tym miesiącu wykazał, że pozycjonowanie dolara inwestorów i poglądy są najbardziej uparte od 2015 r., Podczas gdy respondenci wskazali na zaostrzenie banku centralnego i inflacji jako klucz Ryzyko dla 2022.

Obawy te nie są nowe dla Jack McIntyre, Menedżera pieniędzy opartych na Filadelfii w Brandywine, ale sprzyja walutie związane z zasobami, ponieważ sposób uzyskania pozytywnej ekspozycji na globalne ryzyko inflacji. Obecnie ma długie stanowiska na dolarach australijskich i kanadyjskich, a także norweski Krone, wolą wyrażać te transakcje przeciwko japońskich jenach i euro zamiast dolara USA.

“Jesteśmy ustawione na ceny towarowe przy minimalnym, aby być stabilnym, a faktycznie nadal się porusza,” powiedział.

On także podkreślił, że z inflacją staje się Potencjalny problem dla niektórych bankierów centralnych, wielu, którzy moglibyśmy wcześniej chcieć niższy kurs wymiany może być teraz na korzyść uznania.

“Jeśli inflacja staje się coraz bardziej troska i wygląda na to, że to, myślę, że moglibyśmy iść do środowiska, w którym kraje nie tylko tolerują, ale obejmują silniejszą walutę,” powiedział Mcintyre.

Jak wybrać banki centralne. Aby odpowiedzieć – i skuteczność swoich zestawów narzędzi w walce z obecnym zagrożeniem inflacyjnym – jest oczywiście krytyczny dla sposobu zachowywania się w walutach.

Europy stoi przed presją inflacyjną, ale władze monetarne Euro wydaje się mieć Mniejszy zakres niż niektórzy z rówieśników, aby opierać się o nich z podwyżkami stópami. Dla Michaela Cahilla, ekonomistka w Goldman Sachs (NYSE: GS) w Londynie, jest potencjał inwestorów, aby chronić się z walutami sąsiednich krajów, których banki centralne może okazać się bardziej zdolny do odpowiedzi.

z inflacją Running Hotter, Szwajcarski Bank Narodowy – autorytet, który jest historycznie miała dość dużą obecność na rynkach – jest mniej prawdopodobne, aby interweniować, aby wstawić wartość franka, powiedział. Ponadto waluta może okazać się przystani, jeśli europejskie ryzyko inflacyjne również zaczęły wpływać na wzrost. Wszystko, co oznacza, że ​​nadal jest miejsce na prowadzenie wyższe przeciwko euro, jego zdaniem.

Szwecja może również zapewnić możliwości, jeśli inflacja iskiera bardziej jastrzębny zwrot z banku centralnego, zgodnie z Cahillem, potencjalnie wyprzedzający {{| KRONA}} wobec wspólnej waluty. Sprzyja wyrażaniu tego widoku poprzez zakład oparty na opcji, który opłaca się, jeśli euro uderza w szczególne poziomy przeciwko walutom szwedzkim i USA.

AMUNDI Pioneer’s Upadhyaya, ze swojej części, widzi potencjał do dolara australijskiego, aby zyskać wobec swojej Nowej Zelandii odpowiednik, rozumowanie, że rynek nie wycenił w wystarczającej ilości zaostrzenia przez Rezerwowy Bank Australii w porównaniu z jego trans-tasman rówieśnikiem.

Patrzył także na więcej niszowych walut opracowywania-marketowych, które zapewniają wyższe rentowności – zarówno nominalne, jak i prawdziwe. Upadhyaya wzięła już długą pozycję na egipskim funta, tenge Kazachstani i Uzbekistani Summ, i uważa, że ​​mogą istnieć możliwości w indyjskiej rupii i indonezyjskich rupii. “W zasadzie skorygowaną zmiennością, przenoszenie jest bardzo atrakcyjne”, powiedział.

, które powiedzieli, inwestorzy nie muszą myśleć o niczym zbyt egzotycznym, jeśli Greenback utrzymuje się na rajdowaniu. Morgan Stanley, dla jednego, oczekuje, że jastrząb Odpowiedź od Fed W stosunku do jego największych kontrahentów rozwiniętych rynek wzmocni korzyść w stosownych stosowało inflacji daje, że ma rynek stawki Ameryki i że dolar będzie beneficjentem, przynajmniej w Pierwsza część 2022.

“Należy wspierać siłę USD, w szczególności w porównaniu z niskimi szórek, które są bardziej wrażliwe na realistów,” analitycy, w tym Matthew Hornbach napisali w notatce dla klientów w tym miesiącu.