Biden ostrzega Putin of Sankcje, Pomoc na Ukrainę Wojskową, jeśli Rosja atakuje przez Reuters

Biden ostrzega Putin of Sankcje, Pomoc na Ukrainę Wojskową, jeśli Rosja atakuje przez Reuters

Biden ostrzega Putin of Sankcje, Pomoc na Ukrainę Wojskową, jeśli Rosja atakuje przez Reuters

3/3 © Reuters. Plik Photo: Us Prezydent Joe Biden dostarcza Uwagi na temat Build Back Lepsze działanie i jego wpływ na koszt leków na receptę podczas przemówienia we wschodnim pokoju w White House w Waszyngtonie, USA, 6 grudnia 2021. Reuters / Leah Millis 2 / 3

przez Andrea Shalal, Steve Holland i Andrew Osborn

Waszyngton / Moskwa (Reuters) – Prezydent Joe Biden ostrzegł rosyjski prezydent Vladimir Putin we wtorek, że Zachód narzuciłby “silne środki gospodarcze i inne” w Rosji, jeśli inaczej na Ukrainie, Podczas gdy Putin zażądał gwarancji, że NATO nie rozszerzy dalej na wschód.

Dwaj przywódcy posiadali dwie godziny wirtualnych rozmów na Ukrainie i inne spory w połączeniu wideo o stosunkach USA-rosyjskich, które zatopiły się do ich najniższego punktu od końca zimnej wojny ponad trzy dekady temu, ponieważ Rosja Masa TENS tysięcy żołnierzy na granicy Ukrainy.

. Putin odpowiedział na ostrzeżenie z zapotrzebowaniem na wiarygodne, prawnie wiążące gwarancje przeciwko NATO ekspansji na wschód i skarżył się na próby “Rozwijania” terytorium ukraińskiego “, powiedział Kreml.

Nie zgłoszono przełomy w standofu, ale obie strony zgodziły się kontynuować Komunikacja, rozwój, który może obniżyć napięcia globalne.

Kreml odmówił mierzeniu wszelkich zamiaru ataku na Ukrainie i powiedział nagromadzenie wojska na jego południowej granicy jest defensywne, ale sąsiednie narody brzmią alarmy.

Urzędowi ostrzegł Putin mógł się zmierzyć Sztywne sankcje gospodarcze, zakłócenie rurociągu gazowego Nord Stream 2 do Europy, oraz że Stany Zjednoczone i Europejscy sojusznicy zapewniłyby dodatkowe możliwości obronne na Ukrainie.

Prezydent “wyjaśnił, że USA i nasi sojusznicy reagują z silnym ekonomicznym i inne środki w wydarzeniu eskalacji wojskowej – powiedział Biały Dom w oświadczeniu.

“Rzeczy, których nie zrobiliśmy w 2014 roku, jesteśmy gotowi teraz zrobić,” Biały Dom National Security Adviser Jake Sullivan powiedział dziennikarzom po rozmowie, odnosząc się do reakcji na aneksję Rosji z Krymu z Ukrainy.

W przypadku ataku, Stany Zjednoczone będą mogłyby reagować pozytywnie, jeśli Baltic Sojusznicy poprosi o dodatkowe U.S. “Możliwości” lub “wdrożenia”, powiedział.

Stany Zjednoczone mogą również skierować największych banków Rosji i zdolności Moskwy do konwersji rubli do dolarów i innych walut, jeden oficjalny powiedział.

W 2014 r. Waszyngton koncentrował się głównie na obronie, nie śmiertelnej pomocy po wszczęciu załączania przez Rosji w Krymie z strachu, że eskaluje kryzys.

Biden był “bezpośrednim i prostym” z Putinem, powiedział Sullivan. “Było wiele dystansowych i wziąć, nie było machanie palcem, ale prezydent był krystaliczny jasny, gdzie Stany Zjednoczone stoi na wszystkich tych kwestiach, “powiedział Sullivan.

Kreml powiedział Putin Putin powiedział Bidenowi, że włączył całą odpowiedzialność na ramionach Rosji do obecnych napięć.

Moskwa wyraziła rosnące podrażnienie nad zachodnią pomoc wojskową na Ukrainie, boli Była Republika Radziecki, która pochyliła się na zachód od czasu popularnego buntu przewrócił profesjonalnie rosyjskiego prezydenta w 2014 r., A co Rosja nazywa pełzającą rozbudowę NATO.

Rosja Chce gwarancje

Putin narzekał na próby “Rozwijania” terytorium ukraińskiego, Kreml powiedział.

“Dlatego Rosja jest poważnie zainteresowana uzyskaniem wiarygodnych, prawnie stałych gwarancji, które wykluczają Expanced NATO na wschód i wdrażanie ofensywnych systemów broni strajkowych w państwach sąsiadujących do Rosji – powiedział Kreml.

Putin wezwał również gwarancje, że obraźliwe systemy strajkowe nie będą wdrożone w krajach zbliżonych do Rosji, zgodnie z Kremlem.

Rosyjski materiał telewizyjny pokazał Biden i Putin powitanie wzajemnie w przyjazny sposób na początku szczytu wirtualnego.

Obie strony mówią, że mają nadzieję, że dwaj przywódcy mogą posiadać szczyt osobisty, aby omówić więzi między dwoma narodami, które mają długotrwałe różnice nad Syrią, Sankcje Ekonosze U.S.

Ukraina urzędnik powiedział po rozmowach, że Kyiv był wdzięczny za Biden za swoje “niezachwiane wsparcie”.

Rachunek obronny A U.

dla Kremla, rosnący przyjęcie NATO z sąsiedniej Ukrainy – a co widzi, jak koszmar możliwość sojuszu pocisków na Ukrainie przeciwko Rosji – jest “czerwoną linią” nie pozwoli na przekroczenie.

Moskwy zakwestionowało Ukraińskie intencje i powiedział, że chce gwarancji, że Kyiv nie używa siły, aby spróbować utracić terytorium w 2014 r. Do separatystów wspieranych w Rosji, wykluczono scenariusz Ukraina.

Sojuszników Zachodnich zaangażowani

liderów z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemczech i Włoch przemówił w poniedziałek i “zgodził się pozostać w bliskim kontakcie na skoordynowane i kompleksowe podejście w odpowiedzi na wojskową w Rosji na granicy Ukrainy”, Biały dom powiedział.

Rubel rosyjski osłabił się lekko we wtorek, z niektórymi analitykami rynkowymi przewidywającymi rozmów, które de-eskalują napięcia, a inni mówiących, że zagrożenie sankcji USA erozji mają nadzieję na znalezienie wspólnej ziemi.

U.. Urzędnicy powiedzieli członkom Kongresu, mają zrozumienie Niemcami o wyłączeniu Pipeline Nord Stream 2 Jeżeli Rosja najedziała Ukraina, starszy Aide Congresy powiedział. [L1N2SSS29U]

“Jeśli prezydent Putin porusza się na Ukrainie, nasze oczekiwania jest to, że rurociąg zostanie zawieszony,” Podsekretarz stanu dla spraw politycznych Victoria Nuland opowiedział Komisji zagranicznej Senatu.

Stany Zjednoczone oceniły możliwość ograniczenia zdolności inwestorów do zakupu rosyjskiego długu na rynku wtórnym, miarę, że nawet jeśli podjęto tylko przez Waszyngton, został postrzegany jako poważny wpływ na rząd Rosji, według osoby z bezpośrednią wiedzą sprawy.

Waszyngton może również skierować się do rosyjskiego bezpośredniego funduszu inwestycyjnego.

CNN poinformował, że sankcje mogą obejmować odłączenie Rosji z SWIFT Międzynarodowy System płatności używany przez banki na całym świecie, skrajnym krokiem, który prawdopodobnie wymagałoby koordynacji ze sojusznikami.

.

Niemiec Gref, dyrektor generalny Top Bank Rosji, Sberbank, we wtorek o nazwie “bzdury” i “niemożliwe do wykonania”.

Stany Zjednoczone wezwały zarówno Ukraina, jak i Rosję, aby powrócić do zestawu w dużej mierze nieregularne umowy podpisane w 2014 i 2015 r., Zostały zaprojektowane do zakończenia konfliktu we wschodniej Ukrainie.

.