Biden Gospodarstwa Zadłużenie planu wykluczają tysiące rolników mniejszościowych, programy danych przez Reuters

Biden Gospodarstwa Zadłużenie planu wykluczają tysiące rolników mniejszościowych, programy danych przez Reuters

Biden Gospodarstwa Zadłużenie planu wykluczają tysiące rolników mniejszościowych, programy danych przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Rolnik napędza nowy ciągnik i sadzarczy podczas sadzenia wiosennego w gospodarstwie w Malvern, Iowa, USA, 27 kwietnia 2021. 2021. Reuters / Rachel Mummey / Plik Foto

przez Leah Douglas i Christopher Walljasper

Waszyngton / Chicago (Reuters) – najnowsza wersja planu Administracji Biden przebaczają miliardy dolarów w długu gospodarstwa – początkowo ukierunkowane na rolnikom koloru – wyklucza tysiące swoich pierwotnie zamierzonych odbiorców ze względu na zmianę kwalifikowalności pożyczki, zgodnie z danymi rządowymi przeglądami Reuters.

Program redukcji zadłużenia był oddany przez administrację prezydenta Joe Bidena jako formę restytucji od dziesięcioleci dyskryminujących praktyk kredytowych przez Departament Rolnictwa USA (USDA) przeciwko czarnym i innym rolnikom mniejszości.

Rolnik Opowiadani mówi o zmianie ryzyka programu podważające już nieszczęsne zaufanie między Rząd i mniejszości w rolnictwie.

“Jeśli czarni rolnicy nie otrzymują tej długu ulgi, że zostały obiecane, to prawie jak umowa, która jest złamana” – powiedział Cornelius Banding, dyrektor wykonawczy Federacji Południowych Spółdzielni, co reprezentuje czarnych rolników.

Administracja najpierw próbowała wybaczyć 4 mld USD zadłużenia dla rolników koloru poprzez amerykańską ustawą o planowaniu ratunkowym (ARPA) w kwietniu

USDA wysłał listy do 14,120 rolników z maja do września, obiecując 2,4 mld USD w ulgach dłużnych Do danych z Agencji Usługę Farms ZSDA (FSA) uzyskane przez Reutera poprzez wolność informacji o informacjach.

, ale białych rolników zablokowali program w sądzie, argumentując swoje kryteria rasowe sprawiły, że jest niekonstytucyjny.

Nowy program, włączony do wbudowanego z powrotem Lepsze działanie (BBBA) teraz jest wymieszane w Senacie, uczyniłoby rolnicy uprawnieni do ulgi dłużnej zgodnie z ich niepewnością gospodarczą, a nie wyścigiem.

, ale złagodziłoby również dług tylko dla rolników, którzy mają pożyczki bezpośrednio przez FSA, z wyłączeniem rolników z wyjątkowych prywatnych pożyczek gwarantowanych przez Agencję.

oznacza około 15% lub 2100, z 14,120 rolników koloru, który otrzymał listy z USDA, o tej wiosny nie spełniają już kryteriów, ponieważ posiadają gwarantowane, a nie kredyty bezpośrednie, zgodnie z danymi FSA.

Program priorytetu priorytetu rolników z bezpośrednim pożyczkami, ponieważ są one na ogół bardziej ekonomicznie zmartwiony niż gwarantowane kredytobiorcy, powiedzieli, że pracownicy w sprawie Komitetu Rolnictwa Senatu, który pragnął, aby nie zostać nazwany, ponieważ nie byli one upoważnione do mówienia na ten temat.

Oprócz zmian kwalifikowalności, wykorzystanie metryk gospodarczych może również pozostawić niektórych rolników koloru, powiedział kongresa Paputarze znający szczegóły polityki, ale które również prosiły, aby nie zostać nazwani.

“Nie sądzę, że istnieje żadna potencjalna formuła, która zamierza uchwycić 100% rolników w niekorzystnej sytuacji społecznie, którzy byliby wcześniej zdobyć ulgę dłużną”.

USDA odmówił omówienia szczegółów programu, mówiąc, że był pod purviewem kongresu, ale uznał strzał strzały rządu z rolnikami mniejszościową.

“Bądźmy jasne: mamy dużo pracy, aby odbudować zaufanie. Amerykański plan ratunkowy zapewnił możliwości zrobienia tego, ale niestety nakazy sądowe umieściły niektóre z kluczowych przepisów dotyczących posiadania “, powiedział Dewayne Goldmon, USDA starszy doradca na kapitale rasowym.

” Spłacaj swój dług … Zdobądź kolejną pożyczkę “

Luke Meeks, 39, jest lakoty rdzennym ranczerem amerykańskim, który, jak jego brat i rodzice, prowadzi ranczo w południowo-zachodniej Dakocie Południowej. On był Wśród rolników koloru, który otrzymał list USDA obiecując ulgę dłużną pod Arpą.

Przebaczenie Jego 500 000 $ w długu FSA byłoby zmieniającą się przez Meeks, który próbował przenieść swoją rodzinę do lepszej lokalizacji edukacji dla dzieci, ale nie może uzyskać zatwierdzenia bankowego.

“Uprościłoby wszystko”, powiedział.

, ale niektóre z jego pożyczek są gwarantowane, więc nie będą one kwalifikowały się do ulgi w ramach programu BBBA. Bez ulgi dłużnej, Meexs powiedział, że jego opcje są ograniczone.

” Ty też się bądźcie “, powiedział. “Wyjmij dużą pożyczkę, sprzedać swoje cielęta, spłacić dług, a następnie otrzymasz kolejną pożyczkę”.

gwarantowanych pożyczek są przyznawane przez banki rolnikom, którzy nie są w stanie zakwalifikować się do tradycyjnej pożyczki. Takie kredyty są średnio, trzy razy większe niż kredyty bezpośrednie, zgodnie z danymi FSA, i są wspierane do 95% FSA.

. John Boyd Jr., Virginia Rolnik i Prezes National Black Farmers Association (NBFA), powiedział, że martwił się, że nowa wersja programu reliefowego również okaże się rozczarowującego wielu czarnych rolników.

“Za każdym razem, gdy jesteśmy rzucani w garnek z wszystkimi innymi, nie dostajemy pieniędzy”, powiedział.

Departament Sprawiedliwości wciąż bronią program Długów ARPA w sądzie. Ale rząd jest mało prawdopodobne Wygraj tę sprawę, powiedziała Jessica Culpepper, starszy adwokat z publiczną sprawiedliwością, która reprezentuje NBFA i stowarzyszenie amerykańskich rolników indyjskich rolników w postępowaniu sądowym.

Sędzia w Sądu Okręgowym USA w północnej dzielnicy Teksasu, gdzie jest wysłuchany proces sądowy , prawdopodobnie będzie podążać za szóstym obwodem sądowym Decyzją Odwoławczą w maju, który uznaje się innego programu ARPA, który starał się przydzielać ulgę przez wyścig, aby być niekonstytucyjnym, powiedziała.

rolników kolorów Zarzucały się od dziesięcioleci, że stawają napędem dyskryminacji z federalnych i lokalnych biur FSA w uzyskiwaniu dostępu do kredytów i usług.

USDA rozstrzygnął pozwory dyskryminacyjne wcześniej z rolnikami, którzy są czarnymi, latynoską, rodzimą amerykaninem lub kobietą, choć rolnicy mniejszości twierdzili, że rozliczenia były niewystarczające.

Urząd Rachowalności Rządu U.

Lobbing Bank

Wyłączenie pożyczek gwarantowanych z nowego programu pojawia się po lobbingu w sprawie przemysłu bankowego.

na początku kwietnia, American Bankers Association (ABA), niezależnych bankierów społecznościowych (NASDAQ: ESXB) Ameryki (ICBA), a National Rural Liders Association ostrzegał USDA w liście “niekorzystnych konsekwencji” do dochodów bankowych, jeśli gwarantowane portfele pożyczki byli nagle opłacony.

Te konsekwencje mogą obejmować utratę przychodów odsetkowych na kredyty lub utrata składek na pożyczki sprzedawane na rynkach wtórnych, powiedział liście.

W ramach obecnej wersji planu BBBA gwarantowane kredytobiorcy nadal kwalifikowaliby się do 1,02 mld USD w modyfikacjach kredytów, które mogą obejmować racyorizację lub obniżenie stóp procentowych, zgodnie z urzędnikiem USDA.

na konferencji bankierów rolnych ABA w listopadzie, FSA Administrator Zach Ducheneaux wezwał banki do przyznania rolników koloru z gwarantowanymi pożyczkami dodatkową elastyczność, ponieważ nie otrzymaliby przewidywanej ulgi.

“Będziemy mieć pożyczkobiorców w swoich portfolio, tworzą plany na podstawie tego listu” – powiedział do publiczności bankierów, jego twarz zaczerwienił się i wyraźnie zły. “Ma na nim mój cholerny podpis”.

około 68% rolników Otrzymanie listów odpowiedziały na USDA weryfikację ich długu był dokładny do końca września, zgodnie z najnowszymi dostępnymi danymi FSA. Agencja nadal przyjmuje odpowiedzi od rolników kwalifikujących się do programu ARPA, powiedział oficjalny USDA.

.