Bank of America spodziewa się pracowity rok Gulf IPO przez Reuter

Bank of America spodziewa się pracowity rok Gulf IPO przez Reuter

Bank of America spodziewa się pracowity rok Gulf IPO przez Reuter

© Reuters. Plik Photo: Widok ogólny pokazuje Dubai Financial Market po Joe Biden zdobył prezydencję w USA w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 8 listopada 2020. Reuters / Christopher Pike

przez Yousef Saba i Davide Barlusia

Dubaj (Reuters) – Zatoka Wymiana prawdopodobnie będą miały inny ruchliwy rok początkowej oferty publicznej (IPO) w 2022 r., Prawdopodobnie przewyższając tegoroczny zderzak, bank Ameryki (NYSE: BAC) powiedział Reuters.

Po rocznym, który zawierał trzy główne IPO na rynku ADX ADX ABU DHABI i Arabia Saudyjskiej, Dubaj ogłosił plany wykazu wyboru aż 10 firm państwowych.

“Oczekujemy, że ADX i Tadawul byli bardzo zajęci. Główna różnica w 2022 r. Jest to, że Rynek finansowy Dubaju będzie zbyt zajęty” – powiedział Christian Cabanne, Bank of America Szef Rynki Kapitałowe dla Europy Środkowej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryka.

. Plany ogłoszone przez Dubai, która nie miała dużego IPO, ponieważ jednostka państwowej deweloperów Emaar właściwości w 2017 r., Stanowi pomóc im emiratu w celu zwiększenia intensyfikacji konkurencji dla kapitału w regionie.

Cabanne powiedział, że sukces IPO Dubaju będzie zależeć od takich czynników, czy wielkość ofert jest strawny dla rynku, z zakresami cen, które uznają za atrakcyjne dla osób międzynarodowych i lokalnych inwestorów.

Jest jeszcze mnóstwo kapitału do wdrożenia w regionie, powiedział Cabanne.

“Oczekujemy między Abu Dhabi i Dubajiem, spodziewamy się podobnej bazy inwestora … Spodziewamy się, że zobaczymy jakąś dyscyplinę pod względem nie posiadania podobnych rodzajów zagadnień dotyczących tego samego harmonogramu” – powiedział.

UAE W zeszłym tygodniu ogłoszono, że będzie przejść do sobotę-niedzieli weekendy w przyszłym roku zamiast piątku i sobotę, który powiedział Cabanne, jest głównym krokiem do wyrównania ZEA Z rynkami światowymi i ułatwia inwestorom międzynarodowym handlu lokalnymi papierami wartościowymi.

Wprowadzenie nowych produktów na rynkach kapitałowych regionalnych w tym roku, takim jak debiutanta wymienna więź w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lub pierwszej wtórnej ofercie kapitałowej w Arabii Saudyjskiej, będzie również potencjalnie zwiększyć liczbę nowych problemów na rynkach.

(ta historia uznaje się na wyjaśnienie w czwartym akapicie, że była jednostką emaar)