Bailey mówi, że rynek pracy brakuje dowodów na Hike Boe Bloomberg

Bailey mówi, że rynek pracy brakuje dowodów na Hike Boe Bloomberg

Bailey mówi, że rynek pracy brakuje dowodów na Hike Boe Bloomberg

© Reuters. Bailey mówi, że rynek pracy brakowało dowodów na BOE Hike

(Bloomberg) – Bank of England Gubernator Andrew Bailey powiedział, że brytyjski rynek pracy zapewni brakujące dowody niezbędne do ustalenia czasu wzrostu stóp procentowych, a urzędnicy nie ” butelka “na robieniu ruchów, kiedy muszą.

Komentarze mogą zwiększać spekulację na temat zwiększenia kosztów finansowych w przyszłym miesiącu nawet po decydentów decydujących oczekiwania rynkowe w swojej decyzji, aby pozostać w czwartek. W uczynianiu tego wyroku, urzędnicy przeniósł swoje skoncentrowane Obawy o pracę i wzrost, a nie prognozy dla skoku w inflacji.

stawek nadal będzie musiało wzrastać w nadchodzących miesiącach, aby zachować inflację do celu, Bailey powiedziała na Programie BBC Radio 4 Dzisiaj “w piątek. “Pozwól, że cię zapewnimy, nie odbudniemy go”, powiedział.

Element rynku pracy był Najważniejszym czynnikiem w czwartkowej decyzji w sprawie żadnych zmian, Bailey powiedział, zauważając, że decydenci polityki potrzebują więcej informacji na temat wpływu końca planu wsparcia pandemii rządu przed działaniem.

“Jeśli zadajesz pytanie, dlaczego nie zrobiliśmy tego teraz, odpowiedź brzmi naprawdę z rynku pracy moim zdaniem moim zdaniem” Bailey powiedział Zamknięty we wrześniu, powiedział, a co dzieje się z tego, że jest kluczem.

Wczesne wskazania są takie, że wielu z tych pracowników wrócił do swoich ról, co może oczyścić drogę na podwyżkę w grudniu. Seria wydań w czwartek sugerował bezrobocie wzrosła o 150 000 gdy zakończył się plan.

rynków obecnie sugeruje około 80% szans na ruch w grudniu, z 89% w czwartek wieczorem. Wielu ekonomistów, w tym w Deutsche Bank (DE: DBKGN) i kredyt Suisse (sześć: CSGN), który widział, że ruch w czwartek, teraz oczekuj, że przyjdzie w przyszłym miesiącu. Inwestorzy są również mniej jastrząb na ścieżce Boe w 2022 r. I obecnie wyceniają w stawce poniżej 1% do końca przyszłego roku, porównują się z powyżej 1,25% przed decyzją.

Rynek pracy wygląda w tej chwili “mocno w tym kraju” Bailey powiedział: “Ale brakujące dowody na wiele sposobów jest tylko to, co wydarzyło się po zakończeniu schematu furlough. W tej chwili nie mamy żadnych danych, specyfiki tego rodzaju kompleksowych oficjalnych danych, aby nas prowadzić.

Istnieją dwa oficjalne wydania na rynku pracy między teraz a decyzją Gru 201 gru. BOE, z raportem wrześniowym należnym z dnia 16 listopada i października danymi przybywało 14 grudnia. Bank centralny będzie przekształcić oficjalne dane o informacjach presja na rynek po zakończeniu planu, w tym włącznie z zatrudnieniem, bezrobociem i płacami, on powiedział.

Mimo to, “ważni ludzie nie sądzę, że istnieje tylko jedna rzecz, która decyduje o następnej decyzji” Bailey ostrzegł. “Ale jest to ważny”.