Australijskie bezrobocie przeskakuje do 5,2% w kac Bloomberg

Australijskie bezrobocie przeskakuje do 5,2% w kac Bloomberg

Australijskie bezrobocie przeskakuje do 5,2% w kac Bloomberg

© Reuters. Australijskie bezrobocie skakuje do 5,2% w Lockdown Havover

(Bloomberg) – Australijskie bezrobocie wzrosły w październiku, ponieważ gospodarka rzuciła więcej miejsc pracy, sygnalizując opóźnienie na odbicie rynku pracy z powrotem z przedłużającego się blokady przez państwa wschodnich narodu.

Szybkość bezrobotna rozwinęła się do 5,2% od 4,6% we wrześniu i powyżej prognozy ekonomistów w wysokości 4,8%, australijskiego biura danych statystycznych wykazało czwartek. Zatrudnienie spadło przez 46,300 ról, trzeci miesięczny spadek, w porównaniu z oszacowaniem ekonomistów na wzrost 50 000. Szybkość uczestnictwa obniżona do 64,7% w październiku od 64,5%.

benchmarku Australii Trzyletnia Wydajność obligacji przycinała wcześniejsze zyski, aby wynosić 13 punktów bazowych na poziomie 1,02%, podczas gdy 10-letnia wydajność wynosiła 8 punktów bazowych na poziomie 1,81%. Dolar Australii wymazał swój zaliczkę i spadł o 0,1% do 73,20 amerykańskich centów.

Wynik słabszych miejsc pracy jest Coś z ulgą dla banku rezerwowego Australii, pod presją na rynek obligacji na szybszym wzroście cen konsumpcyjnym na tle rosnącej globalnej inflacji. Ta narracja była wzmocniona tylko wtedy, gdy amerykańskie ceny konsumentów wzrosły w zeszłym miesiącu w najszybciej rocznym tempie od 1990 r.

“może wydawać się sprzeciwiającym się bezrobocia, ponieważ warunki mają się poprawić” – powiedział Bjorn Jarvis, szef statystyk pracy w ABS “. jednak to pokazuje, jak niezwykłe lockdowns są, w porównaniu z innymi szoków gospodarczych, w jaki sposób ograniczyć możliwość pracy i poszukiwania pracy.”

Wynik sugeruje zatrudnienie kac z miesięcznymi blokadami w Sydney i Melbourne, z ograniczeniami tylko podnosząc w ostatnich tygodniach. RBA prowadzona jest ultra niskie stopy procentowe w celu wsparcia gospodarki i ostatecznie mających na celu pchanie bezrobocia w celu iskrzenia szybszego wzrostu płac.

RBA widzi to jako najlepsze środki, aby zwrócić inflację z perspektora środkowego swojego celu 2-3%, które producenci polityki oczekują zajmie około dwóch lat. Rynki są bardziej optymistyczne w sprawie ożywienia i są one trudne, że widok w cyklu dokręcania rozpoczynającym się w przyszłym roku.

Dzisiejsze raport z pracy, a tylko jeden miesiąc, może dodać balastowi do gubernatora Philip Lowe’s (NYSE: Niski) pogląd, że stawki prawdopodobnie wzrosną z obecnego 0,1% w 2024 r.

wśród innych szczegółów w dzisiejszym raporcie:

Role w niepełnym wymiarze godzin spadł o 5900, podczas gdy pozycje w pełnym wymiarze godzin spadły o 40 400 godzinach spadł o 0,1% zatrudnienia wzrosły o 0,3 punktu procentowego do 9,5% w środku, wspiął się o 0,9 punktu procentowego do 14,7% zatrudnienie w stosunku do populacji spadł 61.3%

(Aktualizacje z dalszych danych z raportu.)

© 2021 Bloomberg LP