Australijska pewność konsumentów spada na laboratorskie blokady Delta Bloomberg

Australijska pewność konsumentów spada na laboratorskie blokady Delta Bloomberg

Australijska pewność konsumentów spada na laboratorskie blokady Delta Bloomberg

© Reuters. Australijskie zaufanie konsumentów spada na Labear Delta Variant Lockdowns

(Bloomberg) – Australia zaufanie konsumentów spadła w tym miesiącu, choć nie tak dalece, jak mogły się obawiać, biorąc pod uwagę jego dwa największe miasta, są objęte zamówieniami w domu, aby spróbować zawierać wybuchem Wariant Delta Coronavirus.

Wskaźnik sentymentu spadł o 4,4% do 104.1 punktów w sierpniu, najniższy punkt w roku, bankowość Westpac (NYSE: WBK) Corp. powiedziała środa w oświadczeniu. Ale optymistów nadal przeważali pesymystów, z 100 punktami linii dzielącej między nimi.

“Jest to znaczna dalsza utrata zaufania, ale lepiej niż mogła się spodziewać – powiedział Mateusza Hassana, starszy ekonomista w Westpac.” Sytuacja wirusowa jest wyraźnie niepokojąca, ale konsumenci wydają się rozsądnie przekonany, że wróci pod kontrolą i że kiedyś gospodarka zobaczy powrót do solidny wzrost. ”

Wysoce zaraźliwy wariant delta spowodował wyłączenie na wschodnim wybrzeżu Nation, jego najbardziej zaludniony obszar. Rezerwowy bank Australii szacuje, że wydatki domowe spadnie około 15% podczas blokujących blokad i potwierdził, że gospodarka będzie prawdopodobnie umowa w tym kwartale.

Nadal, RBA spodziewa się wznowienia solidnego odzyskiwania i postanowiła trzymać się planów na teraz zakupy obligacji.

Widoczna odporność nastrojów konsumentów da trochę komfortu RBA, sugerując konsument, a szersza gospodarka pozostaje dobrze przygotowana do powrotu do powrotu do ograniczeń wirusów, Hassan powiedział.

Sydney trafi na rekordowe codzienne zakażenia, mimo że w wieku siódmego tygodnia ścisłych zamówień pobytu. Miasto stanowi 25% wyjścia Australii i 22% zatrudnienia. Kryzys odzwierciedla spóźnioną szczepionkę, która pozostała wrażliwość populacji do wariantu delta podczas południowej półkuli zimy.

“Dostępność efektywnych szczepionek Kovid jest kluczowym źródłem wsparcia dla zaufania” – powiedział Hassan. “W szczególności nastroje jest znacznie silniejsze wśród tych, które zostały zaszczepione lub planują zdobyć Jab.”

Sondaż opierał się na reakcjach od 1200 osób i prowadzonych od 2-7 sierpnia.

© 2021 Bloomberg L.P.